• петок, 14 јуни 2024
Во името на Албанците зборуваат само тие што се изгласани со мнозинство гласови, смета Османи

Во името на Албанците зборуваат само тие што се изгласани со мнозинство гласови, смета Османи

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мо...

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Скопје, 8 јуни 2024  ДПМНЕ молкум ја одби условната поддршка на Левица за реорганизациј...

ВМРО-ДПМНЕ и Европскиот фронт договориле поддршка за измените на Законот за органите на државната управа

ВМРО-ДПМНЕ и Европскиот фронт договориле поддршка за измените на Законот за органите на државната управа

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека е постигнат договор за поддршка на измен...

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја...

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Гостивар, 5 јуни 2024 (МИА) – Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој...

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

Тетово, 5 јуни 2024 (МИА) - Не би било соодветно за мене како амбасадор...

Адеми: Најважна е поддршката од граѓаните, а не како губитник да плачете да бидете дел од власта

Адеми: Најважна е поддршката од граѓаните, а не како губитник да плачете да бидете дел од власта

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Арбер Адеми од ДУИ денеска изјави дека најв...

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

Скопје, 30 мај 2024 Институциите како ДИК и Управниот суд утврдија дека на 8 мај ДУИ и Мулти...

ДУИ: ДУИ останува доследна на својот став за почитување на гласот на албанскиот народ

ДУИ: ДУИ останува доследна на својот став за почитување на гласот на албанскиот народ

Скопје, 30 мај 2024 Демократската унија за интеграција е скандализирана од навредливиот нар...

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

Скопје, 29 мај 2024 За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата вл...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, волјата на мнозинството е ДУИ да оди во опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, волјата на мнозинството е ДУИ да оди во опозиција

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, нит...

Ахмети: Европски фронт е втора сила во државата, почнуваме чекори за спречување мајоризација

Ахмети: Европски фронт е втора сила во државата, почнуваме чекори за спречување мајоризација

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ и дел од Коалицијата „...

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024  Изразуваме жалење што ДУИ денес потвр...

 Апасиев: Добро е за државата ДУИ да оди во опозиција, но овие кои доаѓаат се уште полоши

 Апасиев: Добро е за државата ДУИ да оди во опозиција, но овие кои доаѓаат се уште полоши

Скопје, 26 мај 2024  Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во интервјуто за ,,Слобо...

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Има една поговорка, кој губи има право да се лути. Но, добро е да ги про...

Image

Остани поврзан