• недела, 26 мај 2024
Возило излетало од коловозот на патот Македонска Каменица - Виница, возачот починал, а сопатникот тешко повреден

Возило излетало од коловозот на патот Македонска Каменица - Виница, возачот починал, а сопатникот тешко повреден

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Патничко возило „фолксваген тигуан“ со делчевски регистарски ознаки, упра...

Претставници на партијата Аваја на средба со жители од Виница

Претставници на партијата Аваја на средба со жители од Виница

22 април 2024  Политичката партија Аваја, вечерва, одржа средба со жителите на Виница.

Димитриевски: Граѓаните да ги анализираат сите понуди на кандидатите за претседател

Димитриевски: Граѓаните да ги анализираат сите понуди на кандидатите за претседател

Делчево, 5 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, Макс...

Општина Виница ја повторува постапката за формирање Локален младински совет

Општина Виница ја повторува постапката за формирање Локален младински совет

Виница, 29 март 2024 (МИА) – Општина Виница ја повторува постапката за формирање Локален младински с...

Нова програма за обука за кондиторство, пекарство и слаткарство отвора Прогресив Академијата од Виница

Нова програма за обука за кондиторство, пекарство и слаткарство отвора Прогресив Академијата од Виница

Виница, 26 март 2024 (МИА) – Тимот на компанијата „Макпрогрес“ од Виница заедно со Прогресив Академи...

Над 400 натпреварувачи на традиционалните Тодорови трки во Виница

Над 400 натпреварувачи на традиционалните Тодорови трки во Виница

Виница, 23 март 2024 (МИА) - Повеќе од 400 натпреварувачи, од предучилишна возраст до пензионер...

Рекордна крводарителска акција во Виница, собрани 108 единици со крв

Рекордна крводарителска акција во Виница, собрани 108 единици со крв

Виница, 28 февруари 2024 (МИА) – Рекордни 108 единици со крв беа собрани на денешната крводарителска...

Николовски: За само две години создадовме над две илјади мали оператори со храна како семејни бизниси

Николовски: За само две години создадовме над две илјади мали оператори со храна како семејни бизниси

Виница, 20 февруари 2024 (МИА) – Со измените во законската регулатива успешно ја реализиравме нашата...

Николовски на средби со земјоделци од Виница

Николовски на средби со земјоделци од Виница

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничкат...

Советот на Општина Виница го избра Даниел Трајчев за командир на Полициската станица

Советот на Општина Виница го избра Даниел Трајчев за командир на Полициската станица

Виница, 13 февруари 2024 (МИА) – Нов командир на Полициската станица од општа надлежност во Виница ќ...

Избрани најдобрите производители на вино и ракија во Виница за минатата година

Избрани најдобрите производители на вино и ракија во Виница за минатата година

Виница, 8 февруари 2024 (МИА) – Одборот на лозароовоштари од Виница, со поддршка од Локалната самоуп...

Продолжува реконструкцијата на киносалата во Виница

Продолжува реконструкцијата на киносалата во Виница

Виница, 5 јануари 2024 (МИА) – По подолг прекин на градежните работи, Општина Виница го продолжува п...

Крводарителите од Виница остварија нов рекорд, во еден ден собраа 140 единици со крв

Крводарителите од Виница остварија нов рекорд, во еден ден собраа 140 единици со крв

Виница, 27 декември 2023 (МИА) – Под мотото „Дарувај крв, спаси живот“ на предновогодишната акција ш...

Одземени 3.000 пиротехнички средства во Виница

Одземени 3.000 пиротехнички средства во Виница

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Виница вчера го лишиле од слобода Ф.А.(...

Граѓаните на Виница одлучија да се реализира проект од заштитата на животната средина и енергетската ефикасност

Граѓаните на Виница одлучија да се реализира проект од заштитата на животната средина и енергетската ефикасност

Виница, 17 ноември 2023 (МИА) – На првата воведна сесија од проектниот Форум во заедницата, што попл...

Image

Остани поврзан