• сабота, 15 јуни 2024
Цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Малопродажните цени на бензините, дизелот...

Цените на индустриските производи во април зголемени за 0,7 отсто на месечно ниво

Цените на индустриските производи во април зголемени за 0,7 отсто на месечно ниво

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, во...

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се намалува за...

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и  екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како...

Светските цени на бакарот се највисоки во последните две години

Светските цени на бакарот се највисоки во последните две години

Њујорк, 14 мај 2024 (МИА) - Глобалните цени на бакарот се зголемија на највисоко ниво во последните...

Светска банка очекува благо намалување на цените на енергијата во 2024 и 2025 година

Светска банка очекува благо намалување на цените на енергијата во 2024 и 2025 година

Вашингтон, 14 мај 2024 (МИА) - Светската банка очекува цените на енергијата да се намалат за еден пр...

Продажните цени на  производителите на индустриските производи во март пониски за 1,5 отсто на годишно ниво

Продажните цени на производителите на индустриските производи во март пониски за 1,5 отсто на годишно ниво

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, во...

ССК за промените на цените на автоосигурувањето: Сериозно општество не треба да си дозволи вакви екскурзии

ССК за промените на цените на автоосигурувањето: Сериозно општество не треба да си дозволи вакви екскурзии

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Уште еден доказ за неорганизираност на нашето општество, за честото носењ...

Лебот нема да поскапи следните два месеца, компаниите се жалат на проблеми со ликвидноста и со одлив на кадри

Лебот нема да поскапи следните два месеца, компаниите се жалат на проблеми со ликвидноста и со одлив на кадри

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Има промени во цените на житото на светските берзи, но засега, барем најм...

Николоски: Планираме гарантирани цени на откуп за клучните сорти грозје, повеќе субвенции за производителите и возобновување на Повардарие

Николоски: Планираме гарантирани цени на откуп за клучните сорти грозје, повеќе субвенции за производителите и возобновување на Повардарие

Скопје, 29 април 2024 Денеска сме во посета на Винскиот музеј во Кавадарци, ќе имаме средба...

Цената на лебот засега е стабилна и нема да се менува, велат од Агро-бизнис комората при ССК

Цената на лебот засега е стабилна и нема да се менува, велат од Агро-бизнис комората при ССК

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Неизвесно е што ќе се случува со војната во Украина и на Блискиот Исто...

Паушални информации за пчеларење на социјалните мрежи, фалсификуваниот мед се уште актуелен проблем

Паушални информации за пчеларење на социјалните мрежи, фалсификуваниот мед се уште актуелен проблем

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Фалсификуваниот мед, исплатата на субвенциите и нивната висина, пласир...

Бислимоски за МИА: Очекуван е ефект кон цените на нафтените деривати по случувањата со Иран и Израел

Бислимоски за МИА: Очекуван е ефект кон цените на нафтените деривати по случувањата со Иран и Израел

Атина, 17 април 2024 (МИА) – Ситуацијата на Блискиот Исток и последиците врз цените на нафтата, беше...

РФМ ги одреди цените за баражот со Фарски Острови

РФМ ги одреди цените за баражот со Фарски Острови

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Ракометната Федерација на Македонија денес ги објави цените на билетит...

Светска банка: Наместо замрзнување на цените, да се обезбедат подобро платени работни места

Светска банка: Наместо замрзнување на цените, да се обезбедат подобро платени работни места

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Замрзнувањето на цените на храната се кра...

Image

Остани поврзан