• вторник, 16 јули 2024
Во Црвено Море нападнат танкер со нафта

Во Црвено Море нападнат танкер со нафта

Лондон, 18 мај 2024 (МИА) – Британската безбедносна фирма „Ембреј“ (Ambrey) денеска соопшти дека во...

Се преврте танкер во Јапонија, пет членови на екипажот се водат за исчезнати

Се преврте танкер во Јапонија, пет членови на екипажот се водат за исчезнати

Токио, 20 март 2024 (МИА) - Пет членови на екипажот се водат како исчезнати откако јужнокорејски тан...

Хутите објавија дека гранатирале танкер во Црвеното Море и израелски град

Хутите објавија дека гранатирале танкер во Црвеното Море и израелски град

Сана, 19 март 2024 (МИА) - Јеменските бунтовници Хути го гранатираа танкерот МАДО во Црвеното Море с...

Украински дронови погодија руски танкер

Украински дронови погодија руски танкер

Москва, 5 август 2023 (МИА) - Украински дронови погодија руски танкер во Керченскиот теснец, со што...

Запленет руски танкер во Грција

Запленет руски танкер во Грција

Атина, 19 април 2022 (МИА) – Поради санкциите воведени од ЕУ и НАТО, грчките власти, во близина на остр...

Гринпис: Напуштениот танкер во близина на Јемен може да експлодира секој момент

Гринпис: Напуштениот танкер во близина на Јемен може да експлодира секој момент

Сана, 3 јуни 2021 (МИА) - Невладината еколошка организација Гринпис (Greenpeace) деенска предупреди дек...

Танкер со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка, може да предизвика еколошка катастрофа

Танкер со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка, може да предизвика еколошка катастрофа

По гаснењето на пожарот, сингапурскиот танкер тоне во близина на брегот на Шри Ланка

По гаснењето на пожарот, сингапурскиот танкер тоне во близина на брегот на Шри Ланка

Колумбо, 2 јуни 2021 (МИА) - Откако денеска беше изгаснат пожарот, танкерот полн со хемикалии почна да...

Иран го ослободи капетанот на јужнокорејскиот танкер запленет во јануари, бродот ја продолжи пловидбата

Иран го ослободи капетанот на јужнокорејскиот танкер запленет во јануари, бродот ја продолжи пловидбата

Техеран, 9 април 2021 (МИА) - Министрството за надворешни работи на Јужна Кореја соопшти дека Иран го о...

Јужнокорејски брод разорувач вплови во Ормутски Теснец

Јужнокорејски брод разорувач вплови во Ормутски Теснец

Сеул, 5 јануари 2021 (МИА) - Јужнокорејски брод разорувач „Чои Јанг“ денеска вплови во Ормутски Теснец,...

Иран заплени јужнокорејски танкер, Јужна Кореја побара итно ослободување

Иран заплени јужнокорејски танкер, Јужна Кореја побара итно ослободување

Британија: Уапсени седум лица на танкер поради закани кон екипажот

Британија: Уапсени седум лица на танкер поради закани кон екипажот

Лондон, 26 октомври 2020 (МИА) - Британските безбедносни сили презедоа контрола врз танкерот „Нејв Андр...

Пожар на танкер кај Шри Ланка, во океанот може да се излеат 270.000 тони нафта

Пожар на танкер кај Шри Ланка, во океанот може да се излеат 270.000 тони нафта

Иран на кратко задржа танкер во Ормутски Теснец

Иран на кратко задржа танкер во Ормутски Теснец

Дубаи, 13 август 2020 (МИА) - Иранската воена морнарица вчера влезе во Ормутски Теснец и на кратко запл...

Најмалку десет загинати при експлозија на танкер во Кина (видео)

Најмалку десет загинати при експлозија на танкер во Кина (видео)

Пекинг, 13 јуни 2020 (МИА) - Најмалку десет луѓе загинаа, а повеќе од 100 се повредени при експлозија н...

Image

Остани поврзан