• недела, 26 мај 2024
Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

  Глазгов, 2 март 2024 (МИА) – Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. мес...

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

  Глазгов, 1 март 2024 (МИА) – Шкотскиот град Глазгов од денеска до недела ќе биде дома...

Трајковски единствен македонски атлетичар на Светското првенство во сала

Трајковски единствен македонски атлетичар на Светското првенство во сала

  Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Честа на македонската атлетика на претстојното Светс...

Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина во сала

Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина во сала

  Истанбул, 10 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот атлетичар во скок во далечина Андреас...

Трајковски го помести македонскиот рекорд во скок во далечина на 7.60 метри

Трајковски го помести македонскиот рекорд во скок во далечина на 7.60 метри

Александрија, 17 мај 2022 (МИА) – Македонскиот атлетичар Андрес Трајковски втор пат за помалку од една...

Трајковски го собори македонскиот рекорд во скок во далечина стар 27 години

Трајковски го собори македонскиот рекорд во скок во далечина стар 27 години

Скопје, 14 февруари 2022 (МИА) – Помалку од една недела откако почна да настапува под македонското знам...

Image

Остани поврзан