• понеделник, 17 јуни 2024
Со повеќе активности ќе се одбележи Денот на згрижувачките семејства

Со повеќе активности ќе се одбележи Денот на згрижувачките семејства

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Со повеќе промотивни активности низ градовите во државата, СОС Детското...

Семејствата на заложниците го повикуваат Нетанјаху да обезбеди договор за примирје

Семејствата на заложниците го повикуваат Нетанјаху да обезбеди договор за примирје

Тел Авив, 5 мај 2024 (МИА) - Форумот на семејства на заложници и исчезнати лица денеска на Денот на...

Семејствата на израелските заложници го одбележуваат празникот Пасха со нов повик за враќање на нивните најблиски

Семејствата на израелските заложници го одбележуваат празникот Пасха со нов повик за враќање на нивните најблиски

Ерусалим, 22 април 2024 (МИА) - Роднините на израелските заложници држени во Газа ќе го одбележат по...

Објавена книгата „Последните православни семејства во подрачјето на Дебарско Поле во Р.Албанија“ од Спиро Дуковски

Објавена книгата „Последните православни семејства во подрачјето на Дебарско Поле во Р.Албанија“ од Спиро Дуковски

Дебар, 10 април 2024 (МИА) – Деновиве од печат излезе книгата „Последните православни семејства во п...

Папата утре ќе ги прими семејствата на заложниците кои ги држи Хамас

Папата утре ќе ги прими семејствата на заложниците кои ги држи Хамас

Ватикан, 7 април 2024 (МИА) - Папата Франциск утре во Ватикан ќе се сретне со семејствата на заложни...

Полска бара нападот на Израел врз хуманитарните работници во Газа да се гони како воено злосторство

Полска бара нападот на Израел врз хуманитарните работници во Газа да се гони како воено злосторство

Варшава, 2 април 2024 (МИА) - Полска бара отштета од Израел за семејствата на седумте хуманитарци од...

Роднините на киднапираните лица го обвинуваат Нетанјаху за неуспехот на преговорите за враќање на заложниците

Роднините на киднапираните лица го обвинуваат Нетанјаху за неуспехот на преговорите за враќање на заложниците

Тел Авив, 30 март 2024 (МИА) - Дваесет семејства на заложници, држени од членовите на Хамас во Газа,...

Да се подигне свеста од потребата за згрижувачки семејства за деца без родителска грижа, промотивен настан во Кавадарци  

Да се подигне свеста од потребата за згрижувачки семејства за деца без родителска грижа, промотивен настан во Кавадарци  

Кавадарци, 8 март 2024 (МИА) - Центар за поддршка на згрижувачки семејства СОС Детско село, во сораб...

Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување

Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување

Ерусалим, 28 февруари 2024 (МИА) - Семејствата на заложниците држени во Газа и нивните поддржувачи з...

Се чисти поранешниот дом „Ранка Милановиќ“, поделена храна за тамошните семејства

Се чисти поранешниот дом „Ранка Милановиќ“, поделена храна за тамошните семејства

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Се чисти поранешниот објект на ЈУ за згрижување и воспитување на де...

Општина Штип ја чека одлуката од Владата за земјиштето за поставување на типските куќи

Општина Штип ја чека одлуката од Владата за земјиштето за поставување на типските куќи

Штип, 26 јануари 2024 (МИА) - Четириесетина семејства ќе бидат сместени во типските куќи, но државни...

Семејствата со едно дете најбројни во ЕУ 

Семејствата со едно дете најбројни во ЕУ 

Брисел, 20 ноември 2023 (МИА) - Нешто помалку од една четвртина од речиси 198,5-те милиони домаќинст...

Владата на САД им дава граѓански права на над 5.000 семејства од Јужна Америка кои беа присилно разделени на јужната граница 

Владата на САД им дава граѓански права на над 5.000 семејства од Јужна Америка кои беа присилно разделени на јужната граница 

Вашингтон, 17 октомври 2023 (МИА) - Владата на САД се согласи да компензира илјадници имигрантски се...

Бела куќа: Бајден разговараше со семејствата на 14 исчезнати Американци во Израел

Бела куќа: Бајден разговараше со семејствата на 14 исчезнати Американци во Израел

Вашингтон, 14 октомври 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со членовите на...

„На секое дете му треба семејство“ - кампања за згрижувачки семејства

„На секое дете му треба семејство“ - кампања за згрижувачки семејства

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Во Центарот за поддршка на згрижувачки семејства „11 Октомври“ во Скопје...

Image

Остани поврзан