• среда, 19 јуни 2024
Си Џинпинг повика на сеопфатни напори за заштита на Кина од поплави

Си Џинпинг повика на сеопфатни напори за заштита на Кина од поплави

Пекинг, 18 јуни 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска повика на сеопфатни напори за...

Де Сантис прогласи вонредна состојба во делови на Флорида поради поплави

Де Сантис прогласи вонредна состојба во делови на Флорида поради поплави

Вашингтон, 13 јуни 2024 (МИА) - Гувернерот на Флорида Рон де Сантис денеска прогласи вонредна состој...

Баерн даде 1 милион евра на настраданите од поплавите во Германија

Баерн даде 1 милион евра на настраданите од поплавите во Германија

Минхен, 4 јуни 2024 (МИА) - Баерн Минхен донирал 1 милион евра за настраданите од поплавите во јужна...

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Минхен, 1 јуни 2024 (МИА) – Поројните дождови зафатија големи делови од јужна Германија, предизвикув...

Најмалку тројца загинати во поплавите во Ерменија и Грузија

Најмалку тројца загинати во поплавите во Ерменија и Грузија

Еереван, 27 мај 2024 (МИА) - Три лица загинаа во поплави предизвикани од обилни дождови и излевање н...

ЦУК: Зголемен водостој на Крива Река

ЦУК: Зголемен водостој на Крива Река

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) вчера била добиена пријава за н...

Во поплави во авганистанската провинција Фарјаб уште 18 лица го загубија животот

Во поплави во авганистанската провинција Фарјаб уште 18 лица го загубија животот

Кабул, 19 мај 2024 (МИА) - Во поплави кои повторно ја зафатија северната авганистанска провинција Фа...

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Поројниот дожд во текот на изминатото деноноќие предизвикал поплавување...

Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Москва, 19 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин одржа состанок со министерот за вонре...

Најмалку 68 луѓе го загубија животот во поплавите во западен Авганистан

Најмалку 68 луѓе го загубија животот во поплавите во западен Авганистан

Исламабад, 18 мај 2024 (МИА) - Најмалку 68 луѓе го загубија животот во поплавите што ги зафатија пла...

Шолц ги посети поплавените региони во југозападниот дел на Германија

Шолц ги посети поплавените региони во југозападниот дел на Германија

Берлин, 18 мај 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска ги посети поплавените региони во...

Поплави во источна Белгија

Поплави во источна Белгија

Лиеж, 18 мај 2024 (МИА) - Подрачјето на белгискиот град Лиеж е погодено од поплави предизвикани од о...

Поплави и свлечишта во германската провинција Сар

Поплави и свлечишта во германската провинција Сар

Берлин, 18 мај 2024 (МИА) – Обилните дождови предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето во западнат...

Во поплавите во централен Авганистан загинаа најмалку 50 луѓе

Во поплавите во централен Авганистан загинаа најмалку 50 луѓе

Кабул, 18 мај 2024 (МИА) – Најмалку 50 луѓе загинаа во поплавите што го погодија централниот дел на...

Поплавен северот на Италија по обилните дождови

Поплавен северот на Италија по обилните дождови

Рим, 17 април 2024 (МИА) - Невремето и обилните дождови предизвикаа поплави во многу делови на север...

Image

Остани поврзан