• среда, 17 јули 2024
Договор на филмскиот Синдикат во Холивуд и водечките студија околу ВИ

Договор на филмскиот Синдикат во Холивуд и водечките студија околу ВИ

Лос Анџелес, 26 јyни 2024 (МИА) - Синдикатот на вработени во филмската и ТВ-индустријата денеска соо...

Просечната плата во април 41.085 денари

Просечната плата во април 41.085 денари

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во април годинава и...

Бојчевски: Приоритет на новата влада да бидат здравствените работници кои повеќе од пет години се без здравствено и пензиско осигурување

Бојчевски: Приоритет на новата влада да бидат здравствените работници кои повеќе од пет години се без здравствено и пензиско осигурување

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) – Приоритет на новата влада треба да бидат вработените во јавното здравст...

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Предводникот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт...

Фенербахче го „позлатува“ Мурињо

Фенербахче го „позлатува“ Мурињо

Истанбул, 5 јуни 2024 (МИА) - Португалскиот тренер Жозе Мурињо ќе добива годишна плата од 10,5 милио...

Протест на вработените во АД Пошта

Протест на вработените во АД Пошта

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Вработените на АД Пошта денеска во сите подружници во земјава ќе одржат...

Меси заработува повеќе од сите негови соиграчи заедно

Меси заработува повеќе од сите негови соиграчи заедно

Мајами, 17 мај 2024 (МИА) - Годишната плата на Лионел Меси во Интер Мајами е 20,4 милиони долари, уб...

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мадрид, 17 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот Килијан Мбапе се согласил на значително намалување на платата...

Приватните специјализанти очекуваат новиот министер веднаш по назначувањето да ги повика на разговори

Приватните специјализанти очекуваат новиот министер веднаш по назначувањето да ги повика на разговори

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Приватните специјализанти и денеска ја искористија паузата за да се собе...

Феникс на новиот тренер Буденхолцер ќе му плаќа по 10 милиони долари по сезона

Феникс на новиот тренер Буденхолцер ќе му плаќа по 10 милиони долари по сезона

Феникс, 11 мај 2024 (МИА) - Феникс санс сака да го назначи Мајк Буденхолцер за главен тренер на тимо...

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра, минимална од 600 евра, на младите им нудиме европска иднина

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра, минимална од 600 евра, на младите им нудиме европска иднина

Скопје, 6 мај 2024 Носителот на листа на кандидати за пратеници од ИЕ2, предводена од СДСМ и коалицијата за е...

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра и минимална плата од 600 евра

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра и минимална плата од 600 евра

Скопје, 2 мај 2024 Носителот на листа на кандидати за пратеници од ИЕ2 предводена од СДСМ и...

Мбапе заминува од ПСЖ за четири пати помала плата

Мбапе заминува од ПСЖ за четири пати помала плата

Париз, 19 април 2024 (МИА) - Килијан Мбапе ја заврши мисијата во Пари Сен Жермен и прашање на време...

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Струга, 18 април 2024 (МИА) - Борба против миграцијата со зголемување на минималната плата до 800 ев...

​Деспотовски: Македонија е со највисок раст на реалната плата и продуктивноста во регионот

​Деспотовски: Македонија е со највисок раст на реалната плата и продуктивноста во регионот

Скопје, 13 април 2024 Најновиот извештај на Светската банка констатираше дека Македонија има...

Image

Остани поврзан