• понеделник, 17 јуни 2024
Педри сака да остане во Барселона

Педри сака да остане во Барселона

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски репрезентативец Педри потврди денес...

Вашингтон пост: Нов договор за прекин на огнот ќе ги ослободи сите заложници од Газа

Вашингтон пост: Нов договор за прекин на огнот ќе ги ослободи сите заложници од Газа

Вашингтон, 31 јануари 2024 (МИА) - Сите заложници и цивили приведени во Појасот Газа ќе бидат ослобо...

„Волстрит Џурнал“: Израел и Катар во Осло ќе се обидат да дојдат до нов договор за заложниците и прекин на огнот во Газа

„Волстрит Џурнал“: Израел и Катар во Осло ќе се обидат да дојдат до нов договор за заложниците и прекин на огнот во Газа

Њујорк, 16 декември 2023 (МИА) - Израелските и катарските власти денеска се среќаваат во Норвешка во...

Богдановиќ потпиша нов договор со Атланта

Богдановиќ потпиша нов договор со Атланта

Атланта, 17 март 2023 (МИА) – Српскиот кошаркарски репрезентативец Богдан Б...

Трипие останува во Њукасл до 2025

Трипие останува во Њукасл до 2025

Њукасл, 28 јануари 2023 (МИА) – Англискиот фудбалски репрезентативец...

Дибала сè уште чека на нов договор

Дибала сè уште чека на нов договор

Торино, 4 ноември 2021 (МИА) – Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала (27), иако на средината од минатиот м...

Зариф со порака до САД: Нуклеарниот договор не е мртов

Зариф со порака до САД: Нуклеарниот договор не е мртов

Њу Делхи, 15 јануари 2020 (МИА) - Иранскиот министер за надворешни работи Џавад Зариф порача денеска де...

Image

Остани поврзан