• вторник, 18 јуни 2024
Хезболах истрела десетици ракети врз Израел, откако е убиен висок командант

Хезболах истрела десетици ракети врз Израел, откако е убиен висок командант

Бејрут, 12 јуни 2024 (МИА) - Либанската шиитска група Хезболах денеска истрела десетици ракети врз И...

Украинските вооружени сили назначија командант на Силите за беспилотни системи

Украинските вооружени сили назначија командант на Силите за беспилотни системи

Киев, 11 јуни 2024 (МИА) - Украинската војска објави назначување на командант на силите на беспилотн...

Командантот на вооружените сили на Кенија меѓу 10-те воени лица загинати во хеликоптерска несреќа во земјата

Командантот на вооружените сили на Кенија меѓу 10-те воени лица загинати во хеликоптерска несреќа во земјата

Најроби, 18 април 2024 (МИА) - Командантот на вооружените сили на Кенија, генерал Френсис Огола е ме...

ИДФ елиминира еден од командантите на елитна единица на Хезболах

ИДФ елиминира еден од командантите на елитна единица на Хезболах

Тел Авив, 8 април 2024 (МИА) - Израелската армија (ИДФ) денеска соопшти дека во воздушен напад во ју...

Шојгу назначи нови команданти на воената морнарица на Русија

Шојгу назначи нови команданти на воената морнарица на Русија

Москва, 2 април 2024 (МИА) – Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска назначи нови командант...

Официјален Техеран предупредува на можни одмазнички мерки по нападот врз иранската Амбасада во Дамаск

Официјален Техеран предупредува на можни одмазнички мерки по нападот врз иранската Амбасада во Дамаск

Техеран, 2 април 2024 (МИА) - Иран предупреди на можни „реципрочни мерки“ по израелските напади врз...

Израелските сили тврдат дека убиле командант на Хезболах во воздушен напад во Либан

Израелските сили тврдат дека убиле командант на Хезболах во воздушен напад во Либан

Тел Авив, 31 март 2024 (МИА) - Израелската војска објави дека убила важен командант на Хезболах, ког...

Израелската армија го потврди убиството на висок функционер на Хезболах

Израелската армија го потврди убиството на висок функционер на Хезболах

Ерусалим, 29 март 2024 (МИА) - Израелската војска потврди дека го убила Али Абед Асан Наим, заменик...

Израел потврди дека заменик командант на Хамас е убиен во израелски напад

Израел потврди дека заменик командант на Хамас е убиен во израелски напад

Тел Авив, 26 март 2024 (МИА) - Заменик воениот командант на „Хамас“ Марван Иса е убиен во израелски...

Израел уби командант на Палестински исламски џихад

Израел уби командант на Палестински исламски џихад

Рамала, 21 март 2024 (МИА) – Командант на Палестински исламски џихад (ПИЈ), група на Хамас, Мухамед...

Убиен командант на Исламски џихад во судири на Западниот Брег

Убиен командант на Исламски џихад во судири на Западниот Брег

Тел Авив, 27 февруари 2024 (МИА) - Израелски војници утринава го убиле командантот на палестинскиот...

Командант на елитната единица на Хезболах убиен во израелски напад

Командант на елитната единица на Хезболах убиен во израелски напад

Бејрут, 8 јануари 2023 (МИА) - Висок командант на вооружената група Хезболах е убиен денеска во изра...

Иран ја објави смртта на командантот на Корпусот на Исламската револуционерна гарда во израелски напад во Сирија

Иран ја објави смртта на командантот на Корпусот на Исламската револуционерна гарда во израелски напад во Сирија

Техеран, 25 декември 2023 (МИА) - Иран објави дека загинал командант на Корпусот на Исламската револ...

Израелската војска соопшти дека го убила командантот на Хамас - Мустафа Далул

Израелската војска соопшти дека го убила командантот на Хамас - Мустафа Далул

Тел Авив, 3 ноември 2023 (МИА) - Израелските сили го убија Мустафа Далул, командант на баталјонот на...

Генерал-полковник Михаил Теплински е нов командант на руската воена група „Дњепар“ во Украина

Генерал-полковник Михаил Теплински е нов командант на руската воена група „Дњепар“ во Украина

Москва, 30 октомври 2023 (МИА) - Командантот на руските воено-десантни сили, генерал-полковник Михаи...

Image

Остани поврзан