• среда, 29 мај 2024
Намалени производството и продажбата на шумски производи

Намалени производството и продажбата на шумски производи

Скопје, 15 мај 2024 2024 (МИА) - Вкупното производство на шумски производи во државните шуми во прво...

Приведени осомничени дрвокрадци во Сирково

Приведени осомничени дрвокрадци во Сирково

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Во атарот на село Сирково, општина Росоман синоќа полициски службеници...

Кумановка измамена при набавка на огревно дрво

Кумановка измамена при набавка на огревно дрво

Куманово, 26 јануари 2024 (МИА) - Уште една пријава за измама при купув...

Уште една измама за набавка на огревно дрво во Куманово

Уште една измама за набавка на огревно дрво во Куманово

Куманово, 5 јануари 2024 (МИА) - Уште една пријава за измама при купување огревни дрва евидентира ку...

Во последните три години поднесени се над 6.000 прекршочни и кривични пријави против бесправното сечење на дрва за огрев

Во последните три години поднесени се над 6.000 прекршочни и кривични пријави против бесправното сечење на дрва за огрев

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николо...

Пронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, едно лице лишено од слобода

Пронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, едно лице лишено од слобода

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Ресен и вработени од ЈП „Национални Шум...

Уште една измама за набавка на огревно дрво во Куманово

Уште една измама за набавка на огревно дрво во Куманово

уманово, 19 декември 2023 (МИА) - Уште една пријава за измама при купување огревни дрва евидентира к...

Протест на жителите на општина Пустец, бараат огревно дрво

Протест на жителите на општина Пустец, бараат огревно дрво

Дебар, 18 ноември 2023 (МИА) - Македонците од општина Пустец годинава не можат да обезбедат огревно...

Приведено лице од ресенско, пронајдени бесправно исечени дрва

Приведено лице од ресенско, пронајдени бесправно исечени дрва

Скопје, 1 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола - ОВР Ресен, денеска во ресенското...

Во охридско-струшкиот крај лани и годинава откриена нелегална сеча на 235 кубни метри дрво, поднесени 15 пријави

Во охридско-струшкиот крај лани и годинава откриена нелегална сеча на 235 кубни метри дрво, поднесени 15 пријави

Охрид, 30 октомври 2023 (МИА) – Полициските службеници од СВР Охрид минатата и во првите девет месец...

Спасовски за МИА: Ова раководство е решено да расчисти до крај со криминалните структури кои 30 години се создавале

Спасовски за МИА: Ова раководство е решено да расчисти до крај со криминалните структури кои 30 години се создавале

Скопје, 28 октомври 2023 (МИА) – Се разговара со многу лица, се обезбед...

Приведени две лица од кумановско, превезувале огревно дрво без документација

Приведени две лица од кумановско, превезувале огревно дрво без документација

Скопје, 20 септември 2023 (МИА) - МВР соопшти дека на 18.09.2023 во 19....

Приведено лице од гостиварско поради бесправна сеча на дрва

Приведено лице од гостиварско поради бесправна сеча на дрва

Скопје, 9 септември 2023 (МИА) - Приведен е 57-годишен гостиварец, кој од полицијата бил затекнат ка...

За прилепчани има огревно дрво, се намалува интересот, но останува дрвокрадството

За прилепчани има огревно дрво, се намалува интересот, но останува дрвокрадството

Прилеп, 9 септември 2023 (МИА) - Огревно дрво има доволно и навремено им се испорачува на домаќинств...

Полицискa кола излетала од патот по удар од товарно возило што превезувало дрва

Полицискa кола излетала од патот по удар од товарно возило што превезувало дрва

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Полициска кола синоќа излетала од патот по удар од товарно возило што...

Image

Остани поврзан