• среда, 17 јули 2024
Џони Деп има нова девојка, се работи за топ-модел од Русија

Џони Деп има нова девојка, се работи за топ-модел од Русија

Лос Анџелес, 16 јyли 2024 (МИА) - Џони Деп е во врска со рускиот топ-модел, манекенка и козметичарка...

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Лос Анџелес, 20 мај 2024 (МИА) - Откако пред неколку дена се појавија вознемирувачки снимки од надзо...

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Штип, 12 април 2024 (МИА) - На експресниот пат Штип-Радовиш во близина на штипското село Лакавица се...

Фифти Сент ќе бара самостојно старателство над синот

Фифти Сент ќе бара самостојно старателство над синот

Лос Анџелес, 29 март 2024 (МИА) - Американскиот рапер Фифти Сент ќе побара самостојно старателство н...

Ашер се ожени по третпат

Ашер се ожени по третпат

Лас Вегас, 13 февруари 2024 (МИА) - Американскиот пејач Ашер и неговата пет години помлада девојка Џ...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - На 19.01.2024 во 14.00 часот во Велес, полициски службеници од Отсекот за нед...

МВР: 22-годишната девојка се вратила во домот

МВР: 22-годишната девојка се вратила во домот

Скопје, 9 декември 2023 (МИА) - МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше...

Приведена девојка што крадела од дуќани во трговски центар во Скопје

Приведена девојка што крадела од дуќани во трговски центар во Скопје

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Во трговски центар на подрачјето на Карпош, синоќа  во 21:00 ча...

Ал Пачино ја прекина својата љубовна врска три месеци откако добија син

Ал Пачино ја прекина својата љубовна врска три месеци откако добија син

Лос Анџелес, 7 септември 2023 (МИА) - Ал Пачино (83) и Нур Алфалах ја прекинаа својата љубовна...

Долф Лундгрен се ожени вторпат

Долф Лундгрен се ожени вторпат

Стокхолм, 20 јули 2023 (МИА) - Познатиот шведско-американски глумец од акционите филмови, Долф Лундг...

Де Ниро: Седмото дете беше планирано

Де Ниро: Седмото дете беше планирано

Лос Анџелес, 10 мај 2023 (МИА) - Веста за седмото дете на Роберт де Ниро изненади многу обожаватели...

Девојка од Злетово пријавила кражба додека ѝ била пружана лекарска услуга

Девојка од Злетово пријавила кражба додека ѝ била пружана лекарска услуга

Скопје, 10 мај 2023 (МИА) - Во СВР Скопје вчера во 02.50 часот, М.Т., на возраст од 19 години, од Зл...

Ја здогледа девојката од своите соништа, па направи сѐ за да дојде до неа

Ја здогледа девојката од своите соништа, па направи сѐ за да дојде до неа

Чикаго, 28 април 2023 (МИА) - На трибините на неодамнешен натпревар на бејзбол-тимот Чикаго кабс во...

Дваесет и петгодишна девојка од Мала Речица приведена поради откриена марихуана

Дваесет и петгодишна девојка од Мала Речица приведена поради откриена марихуана

Тетово, 21 јануари 2023 (МИА) – Дваесет и петгодишна дево...

Девојка со попреченост е новата „Мис тинејџерка“ на Далас

Девојка со попреченост е новата „Мис тинејџерка“ на Далас

Далас, 19

Image

Остани поврзан