• вторник, 18 јуни 2024
Фон Крамон: Србија да ги ослободи Косовците од граничните премини

Фон Крамон: Србија да ги ослободи Косовците од граничните премини

Приштина, 17 април 2024 (МИА) – Известувачката за Косово во Европскиот парламент, европратеничката В...

Засадени околу 320 дрвца на граничните премини

Засадени околу 320 дрвца на граничните премини

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Во пресрет на Денот на Царината - 14 Aпри...

Финска повторно ја продолжи одлуката за затворање на граничните премини со Русија

Финска повторно ја продолжи одлуката за затворање на граничните премини со Русија

Хелсинки, 4 април 2024 (МИА) - Финската влада ќе го продолжи затворањето на граничните премини со Ру...

Втор ден штрајк на грчките цариници, товарниот сообраќај во целосен прекин, автомобили повремено се пропуштаат на Богородица и Дојран

Втор ден штрајк на грчките цариници, товарниот сообраќај во целосен прекин, автомобили повремено се пропуштаат на Богородица и Дојран

Струмица, 3 април 2024 (МИА) - Товарниот сообраќај преку трите гранични премини со Грција, Богородиц...

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Атина, 2 април 2024 (МИА) – Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу ко...

Штрајк на царинските службеници утре и задутре во Грција, во прекин сообраќајот на граничните премини

Штрајк на царинските службеници утре и задутре во Грција, во прекин сообраќајот на граничните премини

Атина, 1 април 2024 (МИА) – Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу ко...

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно решение

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно р...

Скопје, 30 март 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета н...

Полските земјоделци ја продолжија блокадата на три пункта на границата со Украина

Полските земјоделци ја продолжија блокадата на три пункта на границата со Украина

Киев, 27 март 2024 (МИА) – Полските земјоделци денеска продолжија со блокадата на три премини на укр...

На граничните премини денеска само со нови документи, Албанија пушта и со стари лични карти

На граничните премини денеска само со нови документи, Албанија пушта и со стари лични карти

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) - Протокот на возила на сите гранични премини на Република Северна Ма...

САД повторно ќе ги отворат граничните премини кон Мексико

САД повторно ќе ги отворат граничните премини кон Мексико

Вашингтон, 3 јануари 2024 (МИА) - САД утре повторно ќе отворат четири легални гранични премини меѓу...

Финска повторно отвора два гранични премини со Русија

Финска повторно отвора два гранични премини со Русија

Хелсинки, 12 декември 2023 (МИА) - Финската влада денеска соопшти дека до крајот на неделата повторн...

Албанската полиција на граничните премини годинава запленила непријавени три милиони евра

Албанската полиција на граничните премини годинава запленила непријавени три милиони евра

Тирана, 4 декември 2023 (МИА) - Албанската полиција во периодот од јануари до ноември годинава запле...

АМСМ: Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица, времето на чекање е околу 15 до 30 минути

АМСМ: Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица, времето на чекање е околу 15 до 30 минути

Скопје, 8 септември 2023 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви колово...

На ГП „Табановце“ се чека 40 минути

На ГП „Табановце“ се чека 40 минути

Скопје, 26 август 2023 (МИА) - Зголемена е фреквенцијата на возила на ГП Табановце за влез и за изле...

На „Табановце“ и „Богородица“ за излез се чека околу 30-40 минути

На „Табановце“ и „Богородица“ за излез се чека околу 30-40 минути

Скопје, 12 август 2023 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските среди...

Image

Остани поврзан