• вторник, 18 јуни 2024
„Шел“ официјално потврди дека нема гас и нафта на планината Шпираг во Албанија

„Шел“ официјално потврди дека нема гас и нафта на планината Шпираг во Албанија

Тирана, 15 април 2024 (МИА) – Наспроти тврдењата на премерот Еди Рама,...

Симсон: ЕУ со рекордно ниво на залихи на гас на крајот на грејната сезона 

Симсон: ЕУ со рекордно ниво на залихи на гас на крајот на грејната сезона 

Брисел, 12 април 2024 (МИА) - На крајот на овогодишната зимска грејна сезона, 31 март, складишта за...

По пожарот во Универзална, две женски лица однесени на Токсикологија

По пожарот во Универзална, две женски лица однесени на Токсикологија

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - По

Двајца загинати и 26 повредени во експлозија на гас во ресторан во Кина

Двајца загинати и 26 повредени во експлозија на гас во ресторан во Кина

Пекинг, 13 март 2024 (МИА) - Најмалку две лица загинаа, а 26 се повредени денеска во силна експлозиј...

ГЕМ: Европа е на удар поради плановите да потроши 84,1 милијарди евра за нови проекти за гас

ГЕМ: Европа е на удар поради плановите да потроши 84,1 милијарди евра за нови проекти за гас

Сан Франциско, 6 март 2024 (МИА) - Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy...

Членките на ЕУ договорија продолжување на мерките за намалување на потрошувачката за гас 

Членките на ЕУ договорија продолжување на мерките за намалување на потрошувачката за гас 

Брисел, 4 март 2024 (МИА) – Министрите за енергија на земјите членки на ЕУ на денешното заседание на...

ЕК препорачува штедењето на гасот да продолжи и во наредниот период 

ЕК препорачува штедењето на гасот да продолжи и во наредниот период 

Брисел, 27 февруари 2024 (МИА) - Европската комисијата денеска предложи усвојување на Препорака до з...

Куманово ќе субвенционира 15.000 денари за приклучок на гас

Куманово ќе субвенционира 15.000 денари за приклучок на гас

Куманово, 9 февруари 2024 (МИА) - Општина Куманово денеска објави повик за надоместување на дел од т...

Русија е подготвена да извезува гас во Европа, но засега нема побарувачка

Русија е подготвена да извезува гас во Европа, но засега нема побарувачка

Москва, 27 јануари 2024 (МИА) - Русија е подготвена да испорачува гас во Европа преку различни рути...

Две жени се затруле од плин, транспортирани на скопските клиники

Две жени се затруле од плин, транспортирани на скопските клиники

Штип, 17 јануари 2024 (МИА) - Две жени на 52-годишна возраст се затруле од плин во кујна. Од Клиничк...

ЈП „Куманово гас“ ќе ја проширува мрежата кон индустриската зона во Доброшане

ЈП „Куманово гас“ ќе ја проширува мрежата кон индустриската зона во Доброшане

Куманово, 9 јануари 2024 (МИА) - ЈП „Куманово гас“ ќе ја шири дистрибутивната мрежа кон Доброшане во...

Во јануари струмичани ќе добијат пониски сметки за затоплување со природен гас

Во јануари струмичани ќе добијат пониски сметки за затоплување со природен гас

Струмица, 4 јануари 2024 (МИА) - Во првиот месец од годината струмичани...

Кумановската општа болница веќе трета година се затоплува на гас

Кумановската општа болница веќе трета година се затоплува на гас

Куманово, 3 јануари 2024 (МИА) - Кумановската општа болница се затоплува на гас и не е загадувач, ин...

Деведесет кумановци ќе користат субвенција за приклучок на гас од Министерството за економија

Деведесет кумановци ќе користат субвенција за приклучок на гас од Министерството за економија

Куманово, 14 декември 2023 (МИА) - Деведесет кумановци се пријавиле и ќ...

Бектеши: Барањето за проширување на капацитетот за гас е согласно регулативите на ЕУ

Бектеши: Барањето за проширување на капацитетот за гас е согласно регулативите на ЕУ

Скопје, 14 декември 2023 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека барањето за проши...

Image

Остани поврзан