• недела, 19 мај 2024
Путин ги повика избирачите да ја одредат иднината на Русија

Путин ги повика избирачите да ја одредат иднината на Русија

Москва, 14 март 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги повика граѓаните, вклучит...

Османи: ОБСЕ да продолжи да ја разоткрива Русија и да ја осудува нејзината незаконска и неоправдана агресија

Османи: ОБСЕ да продолжи да ја разоткрива Русија и да ја осудува нејзината незаконска и неоправдана агресија

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот...

Маричиќ за „Денови на македонска култура“: Ги славиме културата и уметноста заедно со нашите партнери од ЕУ

Маричиќ за „Денови на македонска култура“: Ги славиме културата и уметноста заедно со нашите партнери од ЕУ

Скопје, 2 септември 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, денеска со свое ви...

Првата дама Ѓорѓиевска се обрати на настанот „Скрининг во прв триместар од бременоста“

Првата дама Ѓорѓиевска се обрати на настанот „Скрининг во прв триместар од бременоста“

Скопје, 11 ноември 2022 (МИА) - Првата дама, Елизабета...

Битиќи: Преку НИПП порталот со еден клик може да се пристапи до огромен број просторни податоци

Битиќи: Преку НИПП порталот со еден клик може да се пристапи до огромен број просторни податоци

Скопје, 13 септември 2022 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања, координација...

Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари

Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари

Скопје, 22 мај 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски преку видео обраќање се заблагодари на сите вл...

Џонсон во Врховната Рада ќе го поздрави украинскиот отпор на „руската тиранија“

Џонсон во Врховната Рада ќе го поздрави украинскиот отпор на „руската тиранија“

Лондон, 3 мај 2022 (МИА) - Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон денеска ќе одржи говор во украин...

Тренчевска: Поголеми права, безбедни работни места и достојни услови за секој работник

Тренчевска: Поголеми права, безбедни работни места и достојни услови за секој работник

Скопје, 1 мај 2022 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска со виде...

Ковачевски: Антифашистичката определба е дел од нашиот национален идентитет

Ковачевски: Антифашистичката определба е дел од нашиот национален идентитет

Скопје, 19 април 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски со видео обраќање се осврна на провокац...

Зеленски го повика Бајден да биде „лидер на мирот“

Зеленски го повика Бајден да биде „лидер на мирот“

Вашингтон, 16 март 2022 (МИА) -

Зеленски утре ќе се обрати пред германскиот Бундесрат

Зеленски утре ќе се обрати пред германскиот Бундесрат

Берлин, 10 март 2022 (МИА) - Претседателот на Украина, Володимир Зеленски утре ќе се обрати пред герман...

Руската амбасадорка во Бугарија ја спореди Руско-турската војна пред 144 години со војната во Донбас

Руската амбасадорка во Бугарија ја спореди Руско-турската војна пред 144 години со војната во Донбас

Софија, 3 март 2022 (МИА) - Амбасадорката на Русија во Бугарија Елеонора Митрофанова упати видео честит...

Османи: Почитувајте ги мерките, заштитете се од вирусот

Османи: Почитувајте ги мерките, заштитете се од вирусот

Скопје, 30 октомври 2020 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук-профил...

Image

Остани поврзан