• вторник, 18 јуни 2024
Повторно отворен аеродромот во Нова Каледонија

Повторно отворен аеродромот во Нова Каледонија

Париз, 16 јуни 2024 (МИА) - Главниот аеродром на француската прекуморска територија Нова Каледонија...

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

15 јуни 2024  Град Скопје и скопското јавно претпријатие Водовод и канализација, контин...

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Посебен соообраќаен режим ќе биде воведен утре од 06:30 до 11:30 часот в...

Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Поради технички зафати во електро - дистрибутивната мрежа, утре без елек...

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) — Центарот за управување со кризи информира дека на Единствениот повикувач...

Хаити: Аеродромот во Порт-о-Пренс повторно отворен по повеќемесечно насилство од бандите

Хаити: Аеродромот во Порт-о-Пренс повторно отворен по повеќемесечно насилство од бандите

Порт-о-Пренс, 21 мај 2024 (МИА) - Главниот меѓународен аеродром на Хаити во Порт-о-Пренс денеска е&n...

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Ка...

На аеродромот во Минхен приведени осум климатски активисти

На аеродромот во Минхен приведени осум климатски активисти

Берлин, 18 мај 2024 (МИА) – Германската полиција приведе осум климатски активисти кои упаднаа на аер...

Во Нова Каледонија аеродромот е затворен поради протести и воведен е полициски час

Во Нова Каледонија аеродромот е затворен поради протести и воведен е полициски час

Нумеа, 14 мај 2024 (МИА) - Властите на Нова Каледонија денеска упатија повик за смирување на тензиит...

Белгискиот Совет за здравство предлага забрана за ноќните летови на аеродромот во Брисел 

Белгискиот Совет за здравство предлага забрана за ноќните летови на аеродромот во Брисел 

Брисел, 8 мај 2024 (МИА) - Високиот совет за здравство на Белгија повика на забрана за ноќните летов...

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - СДСМ не прифаќа никакви условувања и со никого нема да прави политички...

Во Аеродром симболично засадени 15 садници во чест на 15 загинати работници на своето работно место лани

Во Аеродром симболично засадени 15 садници во чест на 15 загинати работници на своето работно место лани

Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Во чест на 15-те загинати работници на своето работно место во текот н...

Аеродромот во данскиот град Билунд евакуиран по дојава за поставена бомба

Аеродромот во данскиот град Билунд евакуиран по дојава за поставена бомба

Билунд, 20 април 2024 (МИА) - Аеродромот во данскиот град Билунд денеска е евакуиран по дојава за по...

Затворен аеродромот Манадо поради ерупција на индонезискиот вулкан Руанг

Затворен аеродромот Манадо поради ерупција на индонезискиот вулкан Руанг

Џакарта, 18 април 2024 (МИА) - Аеродромот Манадо е затворен поради ерупција на вулкан во северн...

Левица: Отворена втора канцеларија на Левица во општина Аеродром

Левица: Отворена втора канцеларија на Левица во општина Аеродром

Скопје, 11 април 2024​​​​​Феноменот Левица незапирливо се шири. Во општина Аеродром веќе се...

Image

Остани поврзан