• вторник, 18 јуни 2024
Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Радовиш, 2 мај 2024 (МИА) - На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучува...

Мицкоски до Османи: Слоганот не е шовинистички туку означува дека ќе ја вратиме Македонија на народот кој вие од власта го крадете

Мицкоски до Османи: Слоганот не е шовинистички туку означува дека ќе ја вратиме Македонија на народот кој вие од власта го крадете

Радовиш, 30 април 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од митингот во Радо...

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Штип, 12 април 2024 (МИА) - На експресниот пат Штип-Радовиш во близина на штипското село Лакавица се...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Скопје, 11 парил 2024 Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип....

МТСП реагира на поништено решение за разрешување директор на центар за социјална работа

МТСП реагира на поништено решение за разрешување директор на центар за социјална работа

Скопје, 10 април 2024 Вчера доцна попладне, на предлог на дополнителната министерка Јованка...

МВР: Претрес во Радовиш, приведен дилер

МВР: Претрес во Радовиш, приведен дилер

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера во 20:15 часот во Радовиш го...

Стоилковски: Директор на центар за социјални работи, кадар на Тренчевска во Радовиш, приведен за трговија со дрога

Стоилковски: Директор на центар за социјални работи, кадар на Тренчевска во Радовиш, приведен за трговија со дрога

Скопје, 29 февруари 2024 Почитувани На крими-скандалите на СДС им нема крај. Директо...

Нападот врз лекар во Радовиш го осуди и Лекарската комора

Нападот врз лекар во Радовиш го осуди и Лекарската комора

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Лекарската комора остро го осудува физичкиот напад на лекар вработе...

Нападнат лекар во Итната медицинска помош во Радовиш

Нападнат лекар во Итната медицинска помош во Радовиш

Струмица, 11 февруари 2024 (МИА) - Х.Е. (36), лекар во Итната медицинска помош во Радовиш,пријавил д...

Изгореа деловен објект и помошна просторија во Радовиш

Изгореа деловен објект и помошна просторија во Радовиш

Струмица, 30 јануари 2024 (МИА) - Во пожар, кој избувнал вчера во Радовиш на улицата „1 Мај“, изгоре...

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога, приведени две лица 

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога, приведени две лица 

Скопје, 27 јануари 2024 (МИА) - Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и о...

Општина Радовиш објави конкурс за стипендирање на ученици од основно и средно образование

Општина Радовиш објави конкурс за стипендирање на ученици од основно и средно образование

Радовиш, 17 јануари 2024 (МИА) - Општина Радовиш објави конкурс за доделување на вкупно 29 стипендии...

Радовишките пожарникари добија ново противпожарно возило

Радовишките пожарникари добија ново противпожарно возило

Радовиш, 12 декември 2023 (МИА) - Радовишките пожарникари добија ново п...

Изработена е првата карта за опасности од поплави за Радовиш

Изработена е првата карта за опасности од поплави за Радовиш

Радовиш, 8 декември 2023 (МИА) - Во рамки на активности од Проектот за еко-системско базирано намалу...

Библиотеката во Радовиш одбележа 66 години постоење

Библиотеката во Радовиш одбележа 66 години постоење

Радовиш, 30 ноември 2023 (МИА) - Општинска народна библиотека ,,Браќа Миладиновци"-Радовиш со пригод...

Image

Остани поврзан