• вторник, 18 јуни 2024
Во расправија меѓу двајца велешани со тврд предмет повреден 74-годишник

Во расправија меѓу двајца велешани со тврд предмет повреден 74-годишник

Велес, 9 јуни 2024 (МИА) - Од страна на полициски службеници од СВР Велес вчера во 16 часот бил лише...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Вчера во 16.20 часот во Пехчево, полициски службеници од ОВР Берово го привеле бер...

Адетокунбо и Лилард неизвесни за натпреварот број 5 од плејофот против Индијана

Адетокунбо и Лилард неизвесни за натпреварот број 5 од плејофот против Индијана

Милвоки, 30 април 2024 (МИА) - Голема е веројатноста Милвоки бакс да го одиграат петтиот натпревар о...

Двоен удар за Баерн пред битката со Реал

Двоен удар за Баерн пред битката со Реал

Минхен, 29 април 2024 (МИА) - Џамал ​​Мусиала и Лерој Сане се под знак прашалник за полуфиналето на...

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Манчестер, 24 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола зборуваше пред медиумите...

Тен Хаг: За 18 месеци го имав мојот најсилен тим само еднаш, кога има толку многу повредени, невозможно е да се постигнат посакуваните резултати

Тен Хаг: За 18 месеци го имав мојот најсилен тим само еднаш, кога има толку многу повредени, невозможно е да се постигнат посакуваните резултати

Манчестер, 21 април 2024 (МИА) – Тренерот Ерик тен Хаг се пожали на бројни повреди во Манчестер јуна...

Долгата листа на повредени го уништува сонот на Ливерпул за титулата

Долгата листа на повредени го уништува сонот на Ливерпул за титулата

Ливерпул, 19 февруари 2024 (МИА) - Ливерпул го совлада Брентфорд со 4:1 викендот, но даде две жртви....

Мигранти од Сирија пронајдени во липковско село, некои со повреди на телата

Мигранти од Сирија пронајдени во липковско село, некои со повреди на телата

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Петнаесет мигранти од Сирија биле пронајдени во липковско село, нек...

Повозрасна Американка најдена со полесни повреди во камион за ѓубре

Повозрасна Американка најдена со полесни повреди во камион за ѓубре

Лос Анџелес, 31 јануари 2024 (МИА) - Жена од американската сојузна држава Њу Хемпшир завршила во кон...

Повреден работник на ЈП „Македонија пат“ при извршување работни задачи

Повреден работник на ЈП „Македонија пат“ при извршување работни задачи

Скопје, 17 декември 2023 (МИА) - Во Здравствен дом Крива Паланка со повреди бил донесен Д.З., на воз...

Реал го отпушти шефот на медицинскиот оддел поради големиот број повреди и рецидиви

Реал го отпушти шефот на медицинскиот оддел поради големиот број повреди и рецидиви

Мадрид, 13 ноември 2023 (МИА) - Реал Мадрид го отпушти шефот на медицинскиот оддел на клубот Нико Ми...

Пиоли збунет од многубројните повреди во Милан

Пиоли збунет од многубројните повреди во Милан

Милано, 12 ноември 2023 (МИА) – Најдобриот фудбалер на Милан, Рафаел Лео се повреди на вчерашниот на...

МВР билтен (ДПЛ)

МВР билтен (ДПЛ)

Скопје, 6 октомври 2023 (МИА) - На 05.10.2023 во Куманово, полициски службеници од СВР Куман...

МВР билтен

МВР билтен

Скопје, 23 март 2023 (МИА) - На 22.06.2023 во 21.15 часот на подрачје на Аеродром, полициски...

МВР билтен

МВР билтен

Скопје, 21 април 2023 Извадок на дел од дневните настани 21.04.2023

Image

Остани поврзан