• вторник, 28 мај 2024
Трипуновски:  Постигнат договор за минимална откупна цена на црвениот и розевиот домат

Трипуновски: Постигнат договор за минимална откупна цена на црвениот и розевиот домат

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанст...

Емери потпиша договор со Астон Вила до 2029 година!

Емери потпиша договор со Астон Вила до 2029 година!

Бирмингем, 27 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Астон Вила, Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор с...

Чеко Перез се поблиску до нов договор со Ред Бул

Чеко Перез се поблиску до нов договор со Ред Бул

Милтон Кинс,  27 мај 2024 (МИА) - Тркачкиот викенд во Монако не беше особено успешен за возачот...

Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците

Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците

Ерусалим, 26 мај 2024 (МИА) - Израелски висок функционер изјави дека воениот кабинет се очекува да с...

Медиуми: Де Брујне ќе потпише нов договор со Сити

Медиуми: Де Брујне ќе потпише нов договор со Сити

Лондон, 26 мај 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на англискиот шампион Манчестер Сити, Кевин...

Де Роси потпишува нов договор со Рома

Де Роси потпишува нов договор со Рома

Рим, 24 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси ќе потпише нов договор со клубот за следн...

Египетскиот претседател се согласи со Бајден да испрати хуманитарна помош преку преминот Керем Шалом

Египетскиот претседател се согласи со Бајден да испрати хуманитарна помош преку преминот Керем Шалом

Каиро, 24 мај 2024 (МИА) - Египетскиот претседател Абдел Фатах ел Сиси денеска во телефонски разгово...

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Блиску сме до договор со ВРЕДИ, не можам да кажувам детали, но изве...

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Бања Лука, 23 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека во следн...

Косовското Собрание го усвои Договорот за кофинансирање на изработката на проект за тунел на патот Тетово-Призрен

Косовското Собрание го усвои Договорот за кофинансирање на изработката на проект за тунел на патот Тетово-Призрен

Приштина, 23 мај 2024 (МИА) – Собранието на Косово на денешната седница, на чиј дневен ред се повеќе...

Модриќ останува во Мадрид уште една година

Модриќ останува во Мадрид уште една година

Мадрид, 22 мај 2024 (МИА) - Се ближи крајот на преговорите меѓу Лука Модриќ и Реал Мадрид околу праш...

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Торино, 22 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Андреа Камбијасо е блиску до продолжување на д...

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Мадрид, 18 мај 2024 (МИА) - Лука Модриќ и Тони Крос најверојатно ќе останат во Реал Мадрид. ...

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Билбао, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде, го продолжи договорот со т...

Советот на Европа усвои меѓународен договор за вештачка интелигенција

Советот на Европа усвои меѓународен договор за вештачка интелигенција

Стразбур, 17 мај 2024 (МИА) - Советот на Европа денеска го усвои првиот правно обврзувачки меѓународ...

Image

Остани поврзан