• среда, 24 јули 2024
Ливерпул се раздели со Матип и Алкантара

Ливерпул се раздели со Матип и Алкантара

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Жоел Матип и Тиаго Алкантара го напуштаат Ливерпул на крајот од актуел...

Алкантара ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повреда

Алкантара ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повреда

Ливерпул, 3 мај 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Тиаго Алкантара повеќе нема да...

Алкантара ќе пропушти шест недели поради повреда

Алкантара ќе пропушти шест недели поради повреда

Ливерпул, 9 август 2022 (МИА) - Играчот од средниот ред на Ливерпул, Тиаго Алканта...

Алкантара: ЛШ е кулминација на сезоната, сите најдобри во Европа сакаат да го освојат овој трофеј

Алкантара: ЛШ е кулминација на сезоната, сите најдобри во Европа сакаат да го освојат овој трофеј

Ливерпул, 23 март 2021 (МИА) – Фудбалерот за врска на Ливерпул, Тијаго Алкантара, зборуваше за влијание...

Алкантара ќе игра на „Паркот на принцовите“

Алкантара ќе игра на „Паркот на принцовите“

Париз, 5 октомври 2020 (МИА) - Неколку минути пред затворањето на преодниот рок, Рафиња Алкантара потпи...

Коронавирусот влезе во Ливерпул

Коронавирусот влезе во Ливерпул

Ливерпул, 29 септември 2020 (МИА) - Едно од најголемите засилувања на Ливерпул ова лето, Тиаго Алкантар...

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Минхен, 17 септември 2020 (МИА) - Претседателот на Баерн, Карл-Хајнц Румениге го потврди трансферот на...

Алкантара останува во Баерн

Алкантара останува во Баерн

Минхен, 24 август 2020 (МИА) - Играчот од средниот ред Тијагo Алкантара нема да го напушти Баерн, изјав...

Флик: Ако Тијаго сака да се обиде во Англија, тогаш ќе го разберам

Флик: Ако Тијаго сака да се обиде во Англија, тогаш ќе го разберам

Минхен, 7 август 2020 (МИА) – Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, смета дека играчот од средниот...

Баерн ја одреди цената за Алкантара

Баерн ја одреди цената за Алкантара

Минхен, 29 јули 2020 (МИА) – Раководството на Баерн Минхен е подготвено да го продаде играчот од средни...

Баерн подготвен да го продаде Тијаго на Ливерпул

Баерн подготвен да го продаде Тијаго на Ливерпул

Минхен, 17 јули 2020 (МИА) – Раководството на Баерн се согласи да го продаде играчот од средниот ред Ти...

Баерн бара за Тијаго двојно повеќе отколку што Ливерпул сака да плати

Баерн бара за Тијаго двојно повеќе отколку што Ливерпул сака да плати

Минхен, 16 јули 2020 (МИА) – Раководството на Баерн Минхен е подготвено да се раздели со играчот од фуд...

Алкантара се договори со Ливерпул

Алкантара се договори со Ливерпул

Ливерпул, 3 јули 2020 (МИА) - Играчот од средниот ред на Баерн (Минхен) Тиаго Алкантара е блису до тран...

Алкантара се збогуваше од своите партнери од Баерн

Алкантара се збогуваше од своите партнери од Баерн

Лондон, 26 јуни 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Баерн Минхен, Тијаго Алкантара им кажа збогу...

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Минхен, 25 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Баерн, Ханс Флик изјави дека играчот од средниот ред на тимот,...

Image

Остани поврзан