• вторник, 18 јуни 2024
Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Сингапур, 15 април 2024 (МИА) - Сингапурскиот премиер Ли Хсиен Лунг денеска соопшти дека на 15 мај с...

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Бракли, 4 март 2024 (МИА) - Директорот на Ф1 тимот на Мерцедес, Тото Волф, повтори дека тимот нема д...

Ханиф Зендели избран за нов заменик претседател на Судски Совет

Ханиф Зендели избран за нов заменик претседател на Судски Совет

Скопје, 8 јуни 2023 (МИА) - Ханиф Зендели е избран за нов заменик претседател на Судскиот Совет. По...

Заменикот на Киличдароглу поднесе оставка по лошиот изборен резултат

Заменикот на Киличдароглу поднесе оставка по лошиот изборен резултат

Анкара, 16 мај 2023 (МИА) - Онурсал Адигузел, заменик-претседателот на Републиканската народна парти...

Image

Остани поврзан