• вторник, 18 јуни 2024
Македонските футсалци поуспешни од Црна Гора

Македонските футсалци поуспешни од Црна Гора

  Никшиќ, 13 јуни 2024 (МИА) – Македонската сениорска репрезентација во футсал забележа...

Црногорскиот министер за правда побара од премиерот Спајиќ да поднесе предлог за негово разрешување

Црногорскиот министер за правда побара од премиерот Спајиќ да поднесе предлог за негово разрешување

Подгорица, 24 јуни 2024 (МИА) - Црногорскиот министер за правда Андреј Миловиќ денеска соопшти дека...

Албанците од Косово, РС Македонија и Црна Гора нема да полагаат познавање на албанскиот јазик при добивање државјанство

Албанците од Косово, РС Македонија и Црна Гора нема да полагаат познавање на албанскиот јазик при добивање државјанство

Тирана, 8 јуни 2024 (МИА) - Албанците од Косово, Република Северна Македонија и Црна Гора повеќе не...

ЕК: Црна Гора направи важен чекор кон ЕУ

ЕК: Црна Гора направи важен чекор кон ЕУ

Брисел, 7 јуни 2024 (МИА) - Во својата оценка, Европската комисија наведе дека, генерално, Црна Гора...

Поранешен началник на полицијата во Црна Гора уапсен поради преписки со криминалци

Поранешен началник на полицијата во Црна Гора уапсен поради преписки со криминалци

Подгорица, 6 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот началник на криминалистичката полиција при Центарот за об...

У19: Македонските фудбалери поуспешни од Црна Гора во реваншот

У19: Македонските фудбалери поуспешни од Црна Гора во реваншот

  Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 19 години ја сов...

Маричиќ на регионален министерски состанок за Планот за раст и регионален лидерски самит на Западен Балкан во Црна Гора

Маричиќ на регионален министерски состанок за Планот за раст и регионален лидерски самит на Западен Балкан во Црна Гора

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Првиот заменик-претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ...

Дачиќ: Срамно и безобразно е Црна Гора да гласа за резолуцијата за Сребреница

Дачиќ: Срамно и безобразно е Црна Гора да гласа за резолуцијата за Сребреница

Белград, 10 мај 2024 (МИА) - Доскорешниот шеф на српската дипломатија, сега министер за внатрешни ра...

Црна Гора во ОН ќе гласа за резолуцијата за Сребреница

Црна Гора во ОН ќе гласа за резолуцијата за Сребреница

Подгорица, 9 мај 2024 (МИА) - Владата на Црна Гора одлучи земјата да гласа за резолуцијата за Сребре...

Порака од Форумот во Цетиње: Црна Гора да ја поддржи резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Порака од Форумот во Цетиње: Црна Гора да ја поддржи резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Подгорица, 24 април 2024 (МИА) – Владата на Црна Гора треба да ја поддржи резолуцијата на Обединети...

Повик за учество на средношколци од трета и четврта година на летен воен камп за млади во Црна Гора

Повик за учество на средношколци од трета и четврта година на летен воен камп за млади во Црна Гора

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Министерството за образование и наука во...

Пирц Мусар во посета на Црна Гора

Пирц Мусар во посета на Црна Гора

Љубљана, 22 април 2024 (МИА) – Претседателката на Словенија, Наташа Пирц Мусар утре ја почнува тридн...

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

Подгорица, 17 април 2024 (МИА) - Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по...

Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија и Црна Гора

Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија и Црна Гора

Скопје, 12 април 2024 Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатера...

 Битиќи: Формирање мешовита комисија за интеркултурализам со Црна Гора за унапредување на односите помеѓу двете држави 

 Битиќи: Формирање мешовита комисија за интеркултурализам со Црна Гора за унапредување на односите помеѓу двете држави 

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања Фатмир...

Image

Остани поврзан