• вторник, 18 јуни 2024
Најголемите европски банки првпат остварија профит од 100 милијарди евра

Најголемите европски банки првпат остварија профит од 100 милијарди евра

Брисел, 19 февруари 2024 (МИА) – Најголемите европски банки минатата година првпат надминаа профит о...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

 20 февруари 2024  Скопје - Седница на собраниската Комисија за о...

Во Индонезија за време на изборите од исцрпеност починале 71 доброволец

Во Индонезија за време на изборите од исцрпеност починале 71 доброволец

Џакарта, 19 февруари 2024 (МИА) – Индонезиските власти денеска соопштија дека 71 доброволец починале...

Груби: Неделава ќе го имаме претседателскиот кандидат на ДУИ

Груби: Неделава ќе го имаме претседателскиот кандидат на ДУИ

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција неделава ќе го објави претседате...

Раководството на Баерн сака Зидан да го преземе тимот

Раководството на Баерн сака Зидан да го преземе тимот

Минхен, 19 февруари 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен го посакува Зинедин Зидан како можен наследник на Тома...

Канада и испраќа повеќе од 800 дронови на Украина

Канада и испраќа повеќе од 800 дронови на Украина

Отава, 19 февруари 2024 (МИА) – Канада ќе донира повеќе од 800 беспилотни летала Скај Ренџер Р70 (Sk...

Долгата листа на повредени го уништува сонот на Ливерпул за титулата

Долгата листа на повредени го уништува сонот на Ливерпул за титулата

Ливерпул, 19 февруари 2024 (МИА) - Ливерпул го совлада Брентфорд со 4:1 викендот, но даде две жртви....

Борел: Мнозинството во ЕУ е против офанзивата на Рафа и повикува на хуманитарен прекин во Газа

Борел: Мнозинството во ЕУ е против офанзивата на Рафа и повикува на хуманитарен прекин во Газа

Брисел, 19 февруари 2024 (МИА) – Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел денеска изјави дека за...

Ковачевски: Концептот на СДСМ значи поголеми плати, пензии и демократија 

Ковачевски: Концептот на СДСМ значи поголеми плати, пензии и демократија 

Скопје, 19 февруари 2024 Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска го отвори промоти...

Суарез го сопрел трансферот на Бензема во Арсенал

Суарез го сопрел трансферот на Бензема во Арсенал

Лондон, 19 февруари 2024 (МИА) - Напаѓачот Луис Суарез откри дека Карим Бензема требало да потпише з...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

20 Февруари 2024 Хаг – Пред Специјализираните совети за Косово продолжува с...

Штрајк на вработените во Ајфеловата кула поради нејзино неодржување

Штрајк на вработените во Ајфеловата кула поради нејзино неодржување

Париз, 19 февруари 2024 (МИА) - Вработените на Ајфеловата кула во Париз денеска ја напуштија работат...

ИДФ стравуваат за животот на бебето Кфир Бибас, најмладиот заложник на Хамас

ИДФ стравуваат за животот на бебето Кфир Бибас, најмладиот заложник на Хамас

Тел Авив, 19 февруари 2024 (МИА) – Израелската армија (ИДФ) соопшти дека се плаши за животот на бебе...

Јончевски: Било каква победа против Естонија ќе биде задоволителна

Јончевски: Било каква победа против Естонија ќе биде задоволителна

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Селекторот на кошаркарската репрезентација, Александар Јончевски на почетокот на под...

Во државниот буџет на Албанија во 2023 година се слеале 6 милијарди евра или 12,3 отсто повеќе од претходната година

Во државниот буџет на Албанија во 2023 година се слеале 6 милијарди евра или 12,3 отсто повеќе од претходната година

Тирана, 19 февруари 2024 (МИА) – Државната каса на Албанија инкасирала 6 милијарди евра во текот на...

Image

Остани поврзан