• вторник, 18 јуни 2024
Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Франкфурт, 17 јуни 2024 (МИА) - Словачка го приреди големото изненадување во групата „Е“ и успеа со...

Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Нион, 17 јуни 2024 (МИА) - Струга Трим Љум, Шкендија и Тиквеш ќе ги добијат ривалите во квалификации...

ЕП 2024: Романија ја победи Украина, слаб натпревар за голманот на Реал

ЕП 2024: Романија ја победи Украина, слаб натпревар за голманот на Реал

Минхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Романија ја победи Украина со убедливи 3:0 во Минхен во првиот натпрева...

Фудбалската федерација на Косово реагира кај УЕФА поради провокациите на српските навивачи на ЕУРО2024

Фудбалската федерација на Косово реагира кај УЕФА поради провокациите на српските навивачи на ЕУРО2024

Приштина, 17 јуни 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Косово соопшти денеска дека доставила офици...

Капитенот на Србија: Не можe да играм 30 минути, јас сум лидер и најдобар играч

Капитенот на Србија: Не можe да играм 30 минути, јас сум лидер и најдобар играч

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ реши да го остави капитено...

Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Берлин, 17 јуни 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо има намера да игра и на Светското првенство во 2026...

Гундоган тренира нормално по натпреварот со Шкотска

Гундоган тренира нормално по натпреварот со Шкотска

Штутгарт, 17 јуни 2024 (МИА) - Капитенот на германската репрезентација Илкај Гундоган учествуваше на...

УЕФА ќе ја казни Албанија поради политички пораки

УЕФА ќе ја казни Албанија поради политички пораки

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - УЕФА објави дека ќе ја казни Фудбалската федерација на Албанија....

Болт успешно опериран

Болт успешно опериран

Лондон, 17 јуни 2024 (МИА) - Осумкратниот олимписки златен медалист во спринт и најбрзиот човек на п...

Хумелс пред преселба во Мајорка

Хумелс пред преселба во Мајорка

Мајорка, 17 јуни 2024 (МИА) - Шпанските медиуми објавија дека германскиот дефанзивец Матс Хумелс е н...

Заложник обезбеди финале на ЕП 2025

Заложник обезбеди финале на ЕП 2025

Братислава, 17 јуни 2024 (МИА) – Македонскиот натпреварувач Лука Заложник извојува две победи на „Гр...

Македонскиот атлетичар  Роберто Димитриевски го освои првото место на „Килкис Треил 2024“

Македонскиот атлетичар Роберто Димитриевски го освои првото место на „Килкис Треил 2024“

Велес,16 јуни 2024 (МИА) – Роберто Димитриевски од атлетскиот клуб Велес викендот во Кукуш, Грција,...

Мировски освои злато на Светскиот кикбокс куп во Будимпешта

Мировски освои злато на Светскиот кикбокс куп во Будимпешта

Будимпешта, 17 јуни 2024 (МИА) – Македонскиот кикбоксер Силвио Мировски го освои второто злато за Ма...

Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Кавадарци, 17 јуни 2024 (МИА) - Младиот македонски тенисер Кристијан Јанев со двоен триумф го заврши...

Милијана Рељиќ повторно eвропска клупска шампионка во таеквондо

Милијана Рељиќ повторно eвропска клупска шампионка во таеквондо

Тирана, 17 јуни 2024 (МИА) - Македонката Милјана Релиќ освои златен медал во сениорки -62 кг и стана европска клупска...

Image

Остани поврзан