• среда, 24 јули 2024
СВР Битола поднесе кривични пријави против едно лице за „уцена“, „полов напад и силување“, а против друго за „помагање“

СВР Битола поднесе кривични пријави против едно лице за „уцена“, „полов напад и силување“, а против друго за „помагање“

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична при...

Со возила се нарушува јавен ред и мир во Тетово, од десет казнети, седум се со странски регистрации

Со возила се нарушува јавен ред и мир во Тетово, од десет казнети, седум се со странски регистрации

Тетово, 24 јули 2024 (МИА) - СВР Тетово информира дека вчера задржале д...

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници го привеле А.Б.(34) од Скопје, кој вчера на паркин...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - На 22.07.2024 во 23.45 часот, полициски службеници од Одделение...

МВР: Претрес во автокамп во Охрид, пронајдена дрога

МВР: Претрес во автокамп во Охрид, пронајдена дрога

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - На 22.07.2024 во 23.45 часот, полициски службеници од Одделението за не...

Локализиран пожар во беровско Безгашчево

Локализиран пожар во беровско Безгашчево

Берово, 24 јули 2024 (МИА) - Локализиран пожарот кој вчера попладне избувна во месноста Безгашчево,...

Неготинка пријавила сопруг за физички напад, кавадарчанка дека била нападната од двајца додека работела на брана 

Неготинка пријавила сопруг за физички напад, кавадарчанка дека била нападната од двајца додека работела на брана 

Кавадарци, 24 јули 2024 (МИА) - Неготинка пријавила сопруг за физички напад, кавадарчанка дека била...

Одреден притвор за тројцата инженери од Крушик заради шпионажа за фирма од Северна Македонија

Одреден притвор за тројцата инженери од Крушик заради шпионажа за фирма од Северна Македонија

Белград, 24 јули 2024 (МИА) - На тројцата инженери од Крушик од Ваљево осомничени за кривичното дело...

Полов напад и уцена со компромитирачки фотографии и снимки во Битола

Полов напад и уцена со компромитирачки фотографии и снимки во Битола

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Битола повед...

Претреси во Штип, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Претреси во Штип, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Приведени двајца дилери од Штип, откако полициските службеници при прет...

Јавно обвинителство: Еден осомничен за обид за убиство на градоначалникот на Арачиново

Јавно обвинителство: Еден осомничен за обид за убиство на градоначалникот на Арачиново

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Републичкото јавно обвинителство денеска информира дека за осомниченото...

Приведени дрвокрадци во Куманово

Приведени дрвокрадци во Куманово

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Полицијата синоќа, околу 22:30 часот, во кумановската населба Ајдучка ч...

Казнети 110 возачи во Скопје

Казнети 110 возачи во Скопје

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Вкупно 110 возачи се казнети во текот на вчерашниот ден на територија н...

Приведен осуденик кој избегал од затворот „Идризово“

Приведен осуденик кој избегал од затворот „Идризово“

Скопје, 23 јули 2023 (МИА) - Полициски службеници од ЕВР Центар и Бит-пазар при СВР Скопје денеска&n...

Полициските хеликоптери исфрлиле над 148 тони вода врз пожарите кај Старо Нагоричане и Брезница

Полициските хеликоптери исфрлиле над 148 тони вода врз пожарите кај Старо Нагоричане и Брезница

Скопје, 23 јули 2024 (МИА)  - Полициските хеликоптери денеска исфрлиле над 148 тони вода врз по...

Image

Остани поврзан