• вторник, 25 јуни 2024
Се санираат последиците од невремето во Тетово и Скопје, бројни пријави за претпрена материјална штета

Се санираат последиците од невремето во Тетово и Скопје, бројни пријави за претпрена материјална штета

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Ситуацијата по завчерашното невреме што ги зафати Тетово, Скопје и окол...

Северна Македонија трета во Европа според стапката на смртни случаи од огнено оружје

Северна Македонија трета во Европа според стапката на смртни случаи од огнено оружје

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Со 12,25 случаи на милион жители, Северна Македонија е трета во Европа...

Премиера на документарниот филм „Се извинувам Кежаровски тука живее?“

Премиера на документарниот филм „Се извинувам Кежаровски тука живее?“

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Премиера на документарниот филм „Се извинувам, Кежаровски тука живее“ о...

Завршна конференција на проектот „За правда - Граѓанските организации за независно и ефикасно правосудство“

Завршна конференција на проектот „За правда - Граѓанските организации за независно и ефикасно правосудство“

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Завршна конференција на проектот „За правда - Граѓанските организации з...

Национални натпревари „Microsoft Office Specialist“ и „Adobe Certified Professional“ во Семос едукација

Национални натпревари „Microsoft Office Specialist“ и „Adobe Certified Professional“ во Семос едукација

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) – Во просториите на Семос едукација, денеска ќе се одржи финалето на наци...

МОФ ќе го презентира истражувањето „Неискористен студентски потенцијал...“

МОФ ќе го презентира истражувањето „Неискористен студентски потенцијал...“

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Младински образовен форум (МОФ) денеска ќе ги презентира клучните наоди...

Претпладне сончево, попладне можност за пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево, попладне можност за пороен дожд и грмежи

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) – Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена о...

Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Доколку има политичка волја и вистинско читање на нештата, промена на п...

ЦУК: Девојче извлечено од провалија во близина на Струмица

ЦУК: Девојче извлечено од провалија во близина на Струмица

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Екипи на струмичкиот СВР, ТППЕ и Итната медицинска помош вечерва успешн...

Стејт департмент: Северна Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

Стејт департмент: Северна Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

Вашингтон, 24 јуни 2024 (МИА) - Северна Македонија не ги исполнува целосно минималните стандарди за...

На Табановце се чека до 30 минути, на другите гранични премини нема подолги задржувања

На Табановце се чека до 30 минути, на другите гранични премини нема подолги задржувања

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, a времето на...

Непречистени 72.2 % од испуштените води во 2023 година

Непречистени 72.2 % од испуштените води во 2023 година

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2023 година во ј...

Општина Аеродром без вода поради дефект на водоводната мрежа во близина на ТЦ Лиса во Реонски Центар Аеродром

Општина Аеродром без вода поради дефект на водоводната мрежа во близина на ТЦ Лиса во Реонски Центар Аеродром

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Поради дефект на водоводната мрежа во близина на Трговскиот центар Лиса...

ЦУК го соопшти начинот за обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди

ЦУК го соопшти начинот за обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов, д...

Хоспитализирани уште седуммина со голема кашлица, вкупно 786 случаи во државава

Хоспитализирани уште седуммина со голема кашлица, вкупно 786 случаи во државава

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Од 14 до 20 јуни, пријавени се 41 нов случај на пертусис, народски кажа...

Image

Остани поврзан