• вторник, 25 јуни 2024
Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Доколку има политичка волја можна е промена на преговарачката рамка, смета Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Доколку има политичка волја и вистинско читање на нештата, промена на п...

Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Мицкоски: Нема промена во моите ставови за употреба на името на државата

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека неговиот став за употр...

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Ребаланс на Буџетот во втората половина на јули, најави премиерот Мицкоски

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски вечерва изјави дека доколку се биде како ш...

Грчки дипломатски извори: Герапетритис на ГАК укажал на јасното толкување на Договорот од Преспа што важи за сите (ерга омнес)

Грчки дипломатски извори: Герапетритис на ГАК укажал на јасното толкување на Договорот од Преспа што важи за сите (ерга омнес)

Атина, 24 јуни 2024 (МИА) – Министерот за надворешни работи на Грција Јоргос Герапетритис во неговот...

Муцунски на средба со Вархеји:  Новата Влада е силно посветена на реформската агенда и европските интеграции

Муцунски на средба со Вархеји: Новата Влада е силно посветена на реформската агенда и европските интеграции

Скопје, 24 јјуни 2024 (МИА) - Новата влада, предводена од премиерот Христијан Мицкоски е силно посве...

Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје

Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Новиот министер за транспорт и врски Александар Николоски смета дека од...

Вулин упати честитка до Стоиљковиќ за неговото назначување на функцијата вицепремиер

Вулин упати честитка до Стоиљковиќ за неговото назначување на функцијата вицепремиер

Белград, 24 јуни 2024 (МИА) - Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар Вулин, упати честитки до пр...

Стејт департмент: Северна Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

Стејт департмент: Северна Македонија не ги исполнува минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе

Вашингтон, 24 јуни 2024 (МИА) - Северна Македонија не ги исполнува целосно минималните стандарди за...

Муцунски: Членството на земјите од Западниот Балкан во ЕУ е геостратешка инвестиција во мирот, безбедноста и стабилноста на Европа 

Муцунски: Членството на земјите од Западниот Балкан во ЕУ е геостратешка инвестиција во мирот, безбедноста и стабилноста на Европа 

Брисел, 24 јуни 2024 (МИА) - Цврсто верувам дека проширувањето на ЕУ е еден од најуспешните мировни...

Претседателката Сиљановска Давкова ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада

Претседателката Сиљановска Давкова ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Х...

Тошковски најави интензивни мерки за да се нормализира издавањето лични документи

Тошковски најави интензивни мерки за да се нормализира издавањето лични документи

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на првиот работен ден од...

Мицкоски присуствуваше на поставување камен темелник на спортскиот центар „Џексон“, ја посети и штипската Клиничка болница

Мицкоски присуствуваше на поставување камен темелник на спортскиот центар „Џексон“, ја посети и штипската Клиничка болница

Штип, 24 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Владата, Христијан Мицкоски првиот работен ден го помина...

Мета му честиташе на Мицкоски: Целосно сум убеден дека ќе бидете пример за инспирација

Мета му честиташе на Мицкоски: Целосно сум убеден дека ќе бидете пример за инспирација

Тирана, 24 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слобо...

Тендерот за Клиничката болница Штип е подготвен, наесен ќе започнат градежните активности, најави Мицкоски

Тендерот за Клиничката болница Штип е подготвен, наесен ќе започнат градежните активности, најави Мицкоски

Штип, 24 јуни 2024 (МИА) – Тендерот за Клиничката болница Штип е подготвен и ќе биде завршен за два-...

Собранието го одбележа Светскиот ден на бегалците

Собранието го одбележа Светскиот ден на бегалците

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Собранието во соработка со УНХЦР денеска го одбележа Светскиот ден на б...

Image

Остани поврзан