• среда, 24 јули 2024
Тикер
Мисајловски – Гир: Интензивирање на соработката со ЕУ во доменот на безбедноста и одбраната

Мисајловски – Гир: Интензивирање на соработката со ЕУ во доменот на безбедноста и одбраната

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Интензивирање на соработката со ЕУ во доменот на безбедноста и одбранат...

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Комбинатот РЕК Битола попладнево работи само со еден блок -Блокот 3, от...

Директорот на Управата за извршување санкции најави средба со директорот на затворот „Идризово“, ќе разговараат за увидените недостатоци

Директорот на Управата за извршување санкции најави средба со директорот на затворот „Идризово“, ќе разговараат за увидените недостатоци

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) – Следната недела ќе се сретнеме со директорот на затворот „Идризово“, Зо...

Влада: Со закон ќе се регулира специјалната финансиска соработка со Унгарија

Влада: Со закон ќе се регулира специјалната финансиска соработка со Унгарија

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Владата на денешната седница го задолжила Министерството за финансии да...

Утре истекува рокот за поднесување на ДДВ-04 пријави

Утре истекува рокот за поднесување на ДДВ-04 пријави

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавите од даночните обврзници за пери...

Донесени повеќе кадровски одлуки, разрешен е директорот на КПУ Затвор Скопје, Андов

Донесени повеќе кадровски одлуки, разрешен е директорот на КПУ Затвор Скопје, Андов

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - На денешната владина седница се донесени повеќе кадровски одлуки.По...

Разрешен директорот на КПУ Затвор „Скопје“ Филип Андов, за в.д. поставен Бобан Утковски 

Разрешен директорот на КПУ Затвор „Скопје“ Филип Андов, за в.д. поставен Бобан Утковски 

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - По констатираните неправилности од Управата за извршување на санкции во...

Влада: Вработувања на 600 специјализанти во болниците

Влада: Вработувања на 600 специјализанти во болниците

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна седница до...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје, Одделение за криминалистички работи Центар и...

Пчелар од струмичко предизвикал пожар, при гаснењето добил изгореници

Пчелар од струмичко предизвикал пожар, при гаснењето добил изгореници

Струмица, 24 јули 2024 (МИА) - Седумдесет и три годишниот пчелар Г.П. од село Мокрино, Општина Ново...

Лишени од слобода двајца косовски државјани, во автобус криумчареле стока без соодветна документација

Лишени од слобода двајца косовски државјани, во автобус криумчареле стока без соодветна документација

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - На магистралниот пат Крива Паланка – Куманово денеска околу 03.50 часот...

Приведен крадец, расчистени четири кривични дела, одредена мерка притвор

Приведен крадец, расчистени четири кривични дела, одредена мерка притвор

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје, Одделение за криминалистички работи...

Средба на министерот Перински со градоначалниците од Полошкиот плански регион 

Средба на министерот Перински со градоначалниците од Полошкиот плански регион 

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Министерот за локална самоуправа Златко Перински денеска имал состанок...

Таравари: До крајот на годинава ќе се вработат 300 приватни специјализанти

Таравари: До крајот на годинава ќе се вработат 300 приватни специјализанти

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Министерот за здравство, Арбен Таравари со...

Приведен дилер на дрога, баран со централна потерница

Приведен дилер на дрога, баран со централна потерница

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - Во Скопје денеска околу 13.10 часот на ул.„16. Македонска бригада“ поли...

Image

Остани поврзан