• вторник, 16 јули 2024

Сашо Арсовски

Последно најавување: Tuesday, 16 July 2024, 08:36 am

ЦУК: Разгорен пожарот во реонот Селце - Драгоево, пожарникарите повлечени зашто се слуша пукање на муниција

ЦУК: Разгорен пожарот во реонот Селце - Драгоево, пожарникарите повлечени зашто се слуша пукање на м...

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - ЦУК попладнво соопшти дека е добиено известување од РЦУК - Штип дека пожарот Селц...

Поради пожар затворен патот Неготино – Штип кај Пепелиште

Поради пожар затворен патот Неготино – Штип кај Пепелиште

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Неготино – Штип, кај с.Пепелиште, од 16:15 часот...

Средба на раководството на ФЗО со Аким Али претставник на СЗО

Средба на раководството на ФЗО со Аким Али претставник на СЗО

15 јули 2024 Двајцата в.д. директори на ФЗО, Сашо Клековски и Бранко Аџигогов денеска имаа  средб...

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори“ и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори“ и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Во Центарот за управување со кризи денеска се одржа седница на Управувачкиот коми...

Герасимовски до Град Скопје: Преполните контејнери се потенцијална зараза, чистете ги навреме

Герасимовски до Град Скопје: Преполните контејнери се потенцијална зараза, чистете ги навреме

15 јули 2024  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски го повикува Град Скопје редовн...

Во Велес реконструирани улиците во центарот на градот, во тек се градежни работи и на други улици

Во Велес реконструирани улиците во центарот на градот, во тек се градежни работи и на други улици

Велес,15 јули 2024 (МИА) - Градежната механизација изминатите денови беше  активна на улиците „Гоце Делче...

Министерот Перински се состана со градоначалниците од Источниот плански регион

Министерот Перински се состана со градоначалниците од Источниот плански регион

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Министерот за локална самоуправа Златко Перински, денеска имаше средба со сите гр...

Бајден и се обрати на нацијата за обидот за атентат врз Трамп: Во Америка нема место за ваков вид насилство

Бајден и се обрати на нацијата за обидот за атентат врз Трамп: Во Америка нема место за ваков вид на...

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден вечерва и се обрати на нацијата со најнови...

Трамп не го одложува патувањето во Висконсин, ќе присуствува на Републиканската национална конвенција

Трамп не го одложува патувањето во Висконсин, ќе присуствува на Републиканската национална конвенциј...

Њујорк, 14 јули 2024 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека нема да го одложи п...

Фицо гледа сличности меѓу нападот врз него и обидот за атентат врз Трамп

Фицо гледа сличности меѓу нападот врз него и обидот за атентат врз Трамп

Братислава, 14 јули 2024 (МИА) - Словачкиот премиер Роберт Фицо денеска изјави дека гледа сличности меѓу обидо...

Меланија Трамп ги повика Американците на единство по обидот за убиство на нејзиниот сопруг

Меланија Трамп ги повика Американците на единство по обидот за убиство на нејзиниот сопруг

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) - Сопругата на Доналд Трамп, поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, се ог...

ФБИ ја објави фотографија од атентаторот на Трамп

ФБИ ја објави фотографија од атентаторот на Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) - ФБИ објави официјална фотографија на Томас Метју Крукс, кој стои зад обидот за...

Image