• среда, 24 јули 2024
Алијанса за Албанците: Одземање две лиценци не е војна против коцкањето, туку војна меѓу коцкари

Алијанса за Албанците: Одземање две лиценци не е војна против коцкањето, туку војна меѓу коцкари

Скопје, 24 јули 2024 Помпезните најави за наводна борба против коцкањето, со одземање лицен...

Ахмети се сретна со норвешката амбасадорка Мелсом, го потврди ангажманот на Пол Вилијамс

Ахмети се сретна со норвешката амбасадорка Мелсом, го потврди ангажманот на Пол Вилијамс

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) -  Политичките случувања во државава и регионот, изборите ште се одр...

Пратениците од Левица остварија средба со кинескиот амбасадор во заминување

Пратениците од Левица остварија средба со кинескиот амбасадор во заминување

Скопје, 24 јули 2024 По повод 97 години од формирањето на Народноослободителната војска на Н...

Реакција на СДСМ на изјавата на министерот Тошковски

Реакција на СДСМ на изјавата на министерот Тошковски

Скопје, 24 јули 2024 Лош начин одбрал Тошковски само за да не одговори на клучните прашања в...

СДСМ: Подарениот имот на Јанушев е заверен од адвокатот Панче Тошковски

СДСМ: Подарениот имот на Јанушев е заверен од адвокатот Панче Тошковски

Скопје, 24 јули 2024 (МИА) - СДСМ денеска објави документ од кој, како...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ веднаш тргна во одбрана на внучето на Ахмети

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ веднаш тргна во одбрана на внучето на Ахмети

Скопје, 24 јули 2024  Ако тврдењето на СДС дека наводната шема за имот на Јанушев датир...

Коалиција Влен: Законите треба да важат подеднакво за сите, без разлика на етничка, верска или политичка припадност

Коалиција Влен: Законите треба да важат подеднакво за сите, без разлика на етничка, верска или политичка припадност

Скопје, 24 јули 2024  ВЛЕН ап...

ЛДП: Директорите да се бираат од редот на стручните лица на клиниките и да има еден Клинички центар

ЛДП: Директорите да се бираат од редот на стручните лица на клиниките и да има еден Клинички центар

Скопје, 24 јули 2024  За да имаме квалитетен здравствен систем пред се потребно е да се...

Клиничките центри остануваат руинирани - ребалансот предвидува тројно намален буџет

Клиничките центри остануваат руинирани - ребалансот предвидува тројно намален буџет

Скопје, 23 јули 2024 Новата влада предводена од ДПМНЕ и ЗНАМ на самиот старт ја обезвредни...

СДСМ: Патот Ранковце - Крива Паланка е 90% готов, ќе беше 100% да не блокираше ВМРО-ДПМНЕ во Собрание

СДСМ: Патот Ранковце - Крива Паланка е 90% готов, ќе беше 100% да не блокираше ВМРО-ДПМНЕ во Собрание

Скопје, 23 јули 2024 Смешна е промоцијата на Александар Николоски на патот Крива Паланка - Р...

Кузеска: Панче Тошковски и Игор Јанушев имаат станови во поклонетиот имот на Јанушев

Кузеска: Панче Тошковски и Игор Јанушев имаат станови во поклонетиот имот на Јанушев

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Портаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ден...

Коалиција Вреди: Нашите кандидати за заменици министри во Владата се подготвени да донесат опипливи и позитивни промени

Коалиција Вреди: Нашите кандидати за заменици министри во Владата се подготвени да донесат опипливи и позитивни промени

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Коалицијата Вреди соопшти дека нејзините кандидати за заменици министри...

Реакција на СДСМ на интервјуто на Мицкоски на Топ Тема

Реакција на СДСМ на интервјуто на Мицкоски на Топ Тема

Скопје, 22 јули 2024  Извисени се работниците, Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ не предв...

Основано заедничко тело на Коалицијата ВЛЕН

Основано заедничко тело на Коалицијата ВЛЕН

Скопје, 22 јули 2024  Како шт...

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ ги понижува работниците, нема покачување на плати во ниеден сектор

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ ги понижува работниците, нема покачување на плати во ниеден сектор

Скопје, 22 јули 2024  По деталната анализа на буџетот, може да се заклучи дека ВМРО-ДПМ...

Image

Остани поврзан