• понеделник, 22 јули 2024

Андреја Ристески

Последно најавување: Monday, 22 July 2024, 09:32 am

andreja.risteski@mia.mk

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Скопје, 22 јули 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на...

Судскиот совет денеска ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за работата на судиите

Судскиот совет денеска ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за работата на с...

Скопје, 22 јули 2024 (МИА) – Судскиот совет денеска со почеток од 13 часот ќе ја одржи 493. седница на која им...

Големо жариште на планината Серта – голем број припадници на АРМ, МВР и ДЗС дејствуваат во гаснењето

Големо жариште на планината Серта – голем број припадници на АРМ, МВР и ДЗС дејствуваат во гаснењето

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) – На територија на државата има девет активни шумски пожари и пожари на отворено, с...

Левица: Во ,,Кромберг и Шуберт

Левица: Во ,,Кромберг и Шуберт" присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера

Скопје 21 јули 2024 Неколку дена во фабриката ,,Кромберг и Шуберт" е присутна финансиска полиција пора...

Состојба со пожарите на отворен простор до 13 часот

Состојба со пожарите на отворен простор до 13 часот

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) – Центарот за управување со кризи ја пренесува состојбата со пожарите ширум земјава...

Без вода дел од Ѓорче Петров

Без вода дел од Ѓорче Петров

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) – Поради уличен дефект на ул. Николај Островски 50, по старо Бертранд Расел во насе...

Митева: Над 900.000 евра тендери за агенцијата Рејтинг на Спасов, сега за стара цена СДС добиваат нови услуги

Митева: Над 900.000 евра тендери за агенцијата Рејтинг на Спасов, сега за стара цена СДС добиваат но...

Скопје, 21 јули 2024 Почитувани, Наместо грижа за сопствената катастрофа, СДС со наталожени ла...

Мицкоски за дипломатските пасоши на антикорупционерите: Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните

Мицкоски за дипломатските пасоши на антикорупционерите: Не мислам дека треба да се расфрламе со имот...

Скопје, 20 јули 2024 (МИА) – Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се кори...

Активни 12 пожари, четири ставени под контрола

Активни 12 пожари, четири ставени под контрола

Скопје, 20 јули 2024 (МИА) – Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, денеска, п...

Двајцата пензионирани пилоти активно вклучени во гаснењето на пожарите

Двајцата пензионирани пилоти активно вклучени во гаснењето на пожарите

Скопје, 20 јули 2024 (МИА) - Васко Михалчев и Стоје Арсовски, се двајцата пензионирани пилоти кои беа вратени...

Герасимовски: Поголеми казни и општествено одговорна работа како решение за справувањето со вандализмот во Центар

Герасимовски: Поголеми казни и општествено одговорна работа како решение за справувањето со вандализ...

Скопје, 20 јули 2024 (МИА) – Една од мерките за намалување на вандализмот и уништувањето на урбаната опрема е...

Image