• понеделник, 17 јуни 2024
Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден“

Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден“

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА)  -  Седумдесетина професионални велосипедисти од цела држава уч...

Македонската традиција, инспирација за стружанецот Јаулески на 45 години да научи да прави филигрански накит

Македонската традиција, инспирација за стружанецот Јаулески на 45 години да научи да прави филигрански накит

Струга, 16 јуни 2024 (МИА) - Стружани го знаат како професор по биологија, учениците како квалитетен...

Дука, Куртовски, Ибраим и Пајкоски го честитаа празникот Курбан бајрам

Дука, Куртовски, Ибраим и Пајкоски го честитаа празникот Курбан бајрам

Дебар, 16 јуни 2024 (МИА) - По повод големиот празник Курбан (Аџи) Бајрам, честитки до сите верници...

Вински музеј и Музеј галерија Кавадарци ја промовираа книгата „Ваташа

Вински музеј и Музеј галерија Кавадарци ја промовираа книгата „Ваташа"

Кавадарци, 16 јуни 2024 (МИА) - Вински музеј и Музеј галерија Кавадарци синоќа ја промовираа книгата...

Од 9 часот утрово во прекин сообраќајот од излез Нов Дојран до влез Стар Дојран

Од 9 часот утрово во прекин сообраќајот од излез Нов Дојран до влез Стар Дојран

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Од 09:00-10:40 часот на регионален пат 1105 од излез Нов Дојран до влез...

Посебен сообраќаен режим во општина Илинден поради велосипедска трка

Посебен сообраќаен режим во општина Илинден поради велосипедска трка

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека денеска...

Прекин во водоснабдување за корисниците од неколку улици во Општина Карпош

Прекин во водоснабдување за корисниците од неколку улици во Општина Карпош

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денеска без вода во одред...

Општина Илинден домаќин на 28-те регионални спортски игри на пензионери

Општина Илинден домаќин на 28-те регионални спортски игри на пензионери

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - На спортските терени во Општина Илинден се одржаа 28-те регионални спор...

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

Велес, 15 јуни 2024 (МИА) - Форум за крводарителство на тема „Нови концепти за мотивирање при добров...

Наградени најдобрите матуранти на Град Скопје

Наградени најдобрите матуранти на Град Скопје

15 јуни 2024  Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, додели признанија и пар...

Посебен сообраќаен режим утре во општина Илинден поради велосипедска трка

Посебен сообраќаен режим утре во општина Илинден поради велосипедска трка

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре (16...

Изложба на кинеска калиграфија отворена во Велес

Изложба на кинеска калиграфија отворена во Велес

Велес,15 јуни 2024 (МИА) - Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена изложба на кинеска калиг...

Богданчанец осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка

Богданчанец осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка

Струмица, 15 јуни 2024 (МИА) - Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници од ОВР Гевгелија го...

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

15 јуни 2024  Град Скопје и скопското јавно претпријатие Водовод и канализација, контин...

Мелда Кадри победник на „Радика Фест 2024

Мелда Кадри победник на „Радика Фест 2024"

Дебар, 15 јуни 2024 (МИА) - Пред преполна сала, во Центар за култура-Дебар, се одржа јубилејното15....

Image

Остани поврзан