• вторник, 18 јуни 2024

Елизабета Велјановска-Најдеска

Последно најавување: Monday, 17 June 2024, 09:10 am

Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и останува партија на народот

Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и...

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ е обединета, силна и останува она што била отсекогаш-партија на народот...

До недела на полноќ треба да биде избрана новата влада, Мицкоски ги очекува предлозите за министри од коалициските партнери

До недела на полноќ треба да биде избрана новата влада, Мицкоски ги очекува предлозите за министри о...

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Собраниската седница за избор на новата влaда се очекува претседателот на Собрани...

Обраќање на Мицкоски на свеченоста „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“

Обраќање на Мицкоски на свеченоста „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, п...

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се обрати на свеченоста „34 год...

Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Изјави за медиуми по координативниот состанок за опасноста од полусрушениот ѕид в...

Изјави  по состанокот за воведување на еврокодовите за проектантските и градежните компании (во живо)

Изјави по состанокот за воведување на еврокодовите за проектантските и градежните компании (во живо...

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Изјави за медиуми на Кристинка Чулак, претседател на Комората на овластени архите...

Изјава за медиуми на министерот за правда Лога

Изјава за медиуми на министерот за правда Лога

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Изјава на министерот за правда Кренар Лога, по денешниот брифинг со новинарите.

Јаневска: Неопходни се реформи во образованието во кои ќе бидат вклучени сите и владата, министерството, родителите, наставниците

Јаневска: Неопходни се реформи во образованието во кои ќе бидат вклучени сите и владата, министерств...

Скопје, 13 јуни 2024  „Кога се прават сериозни реформи се разбира дека за одредени нешта ќе има о...

Сиљановска Давкова: Постои замор од проширувањето, но уште поголем е од чекањето, ЕУ треба да го вклучи Западен Балкан

Сиљановска Давкова: Постои замор од проширувањето, но уште поголем е од чекањето, ЕУ треба да го вкл...

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Свесни сме дека постои замор од проширувањето, но постои и уште поголем замор со...

Променливо облачно, претпладне повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Променливо облачно, претпладне повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, г...

Во Скопје измерени 36 степени,  ноќеска пороен дожд и невреме во Скопската котлина и во други места низ земјава

Во Скопје измерени 36 степени, ноќеска пороен дожд и невреме во Скопската котлина и во други места...

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Највисока температура денеска е измерена во Скопје - 36 степени. Од УХМР информир...

Посета на млади германски политичари од ЦДУ на Собранието

Посета на млади германски политичари од ЦДУ на Собранието

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Пратениците Марија Петрушевска, Бојан Стојаноски и Марија Митева денеска ќе оства...

Собранието ќе ја започне четвртата седница

Собранието ќе ја започне четвртата седница

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Собранието денеска ќе ја започне четвртата седница на која на дневен ред засега е...

Image