• вторник, 23 јули 2024
Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Денеска е вторник, 23 јули 2024 година, 205-иот ден во годината. До крајот на годината о...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 јули 2024  Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја одржи...

МИА Најави - МКД (ДПЛ)

МИА Најави - МКД (ДПЛ)

22 јули 2024  Скопје - Седница на собраниската Комисија за политички с...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 22 јули 2024 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви...

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Скопје, 22 јули 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. П...

На денешен ден

На денешен ден

22 јули 2024 (МИА)   356 п.н.е.- Во градот Пела, Егејска Макед...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари  22 јули 2024 (МИА)  

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 јули 2024 (МИА) - Денеска е понеделник, 22 јули 2024 година, 204-иот ден во годината. До...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 јули 2024  Скопје - Седница на собраниската Комисија за политички с...

Опаѓање на дневните температури претстојната седмица, позначително од среда

Опаѓање на дневните температури претстојната седмица, позначително од среда

Скопје, 21 јули 2014 (МИА) - Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со поз...

Топло и ветровито, попладне локална нестабилност, од вторник пад на температурата

Топло и ветровито, попладне локална нестабилност, од вторник пад на температурата

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќ...

На денешен ден

На денешен ден

21 јули 2024 (МИА)    - Национален празник на Кралството Белгија. ...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари  21 јули 2024 (МИА)  

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) - Денеска е недела, 21 јули 2024 година, 203-иот ден во годината. До крај...

Image

Остани поврзан