• вторник, 23 јули 2024

Весна Јаневска

Последно најавување: Monday, 22 July 2024, 08:53 pm

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи, локално...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 јули 2024  Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја одржи 11-тата с...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Денеска е вторник, 23 јули 2024 година, 205-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат...

Од верските календари

Од верските календари

23 јули 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 јули....

На денешен ден

На денешен ден

23 јули 2024 (МИА)   1757.- Во Мадрид умрел Доменико Скарлати, италијански чембалист и композитор, оргулис...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Денеска е втроник, 25 јуни 2024 година, 177-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат...

Од верските календари

Од верските календари

25 јуни 2024(МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 јуни....

На денешен ден

На денешен ден

25 јуни 2024 (МИА)   - Денеска е Ден на телесните инвалиди на Македонија 1867.- Американецот Лисје...

Сончево и многу топло, попладне во делови од котлината можна е појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сончево и многу топло, попладне во делови од котлината можна е појава на пороен дожд, грмежи и засил...

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Времето ќе бисе сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава...

Од верските календари

Од верските календари

24 јуни 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 јуни....

На денешен ден

На денешен ден

24 јуни 2024 (МИА)   79.- Умрел римскиот цар Тит Флавиј Веспазијан, основач на династијата Флавиевци. Во т...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Денеска е понеделник, 24 јуни 2024 година, 176-иот ден во годината. До крајот на годината останува...

Image