• вторник, 23 јули 2024

Спорт Миа

Последно најавување: Tuesday, 23 July 2024, 08:14 am

Ламела пристигна во Атина, АЕК го претстави новиот играч

Ламела пристигна во Атина, АЕК го претстави новиот играч

Атина, 21 јули 2024 (МИА) - АЕК од Атина денеска претстави нов играч. Кај „црно-жолтите“ пристигна големо заси...

Клаузулата за ослободување на Олмо не е активирана

Клаузулата за ослободување на Олмо не е активирана

Лајпциг, 21 јули 2024 (МИА) - Ослободната клаузула на Дани Олмо од РБ Лајпциг не беше активирана до крајниот р...

Хенес се надева дека ќе го види Вирц во дресот на Баерн

Хенес се надева дека ќе го види Вирц во дресот на Баерн

Минхен, 21 јули 2024 (МИА) - Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес, изрази надеж дека клубот ќе усп...

Надал загуби од Борхес во своето прво финале од 2022 година

Надал загуби од Борхес во своето прво финале од 2022 година

Баштад, 21 јули 2024 (МИА) - Шпанската тениска легенда Рафаел Надал го загуби финалето на турнирот во шведскио...

Хамилтон со уште едно значајно достигнување во Формула 1

Хамилтон со уште едно значајно достигнување во Формула 1

Будимпешта, 21 јули 2024 (МИА) - И покрај сите рекорди кои Макс Верстапен ги постави во последните две години,...

Пјастри победи на трката за ГН на Унгарија и ја забележа првата победа во Формула 1

Пјастри победи на трката за ГН на Унгарија и ја забележа првата победа во Формула 1

Будимпешта, 21 јули 2024 (МИА) - Оскар Пјастри ја забележа првата победа во Формула 1 откако Австралиецот триу...

Младите кошаркари со победа го завршија настапот на Европското првенство

Младите кошаркари со победа го завршија настапот на Европското првенство

Гдиња, 21 јули 2024 (МИА) - Кошаркарската репрезентација под 20 години на Македонија ја совлада Црна Гора (81:...

Maкедонската младинска репрезентација го освои деветтото место на Европското првенство

Maкедонската младинска репрезентација го освои деветтото место на Европското првенство

Љубљана, 21 јули 2024 (МИА) - Младинската ракометна репрезентација на Македонија славеше со 30-29 против Франц...

Дианеси е нов фудбалер на Вардар

Дианеси е нов фудбалер на Вардар

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) - Џибрил Дианеси е нов фудбалер на ФК Вардар. Францускиот интернационалец и...

Пинг-понг: Се подобруваат резултатите на македонските претставници на европските првенства

Пинг-понг: Се подобруваат резултатите на македонските претставници на европските првенства

Малме, 21 јули 2024 (МИА) - Македонските репрезентативци во пинг-понг во јуниорска и кадетска конкуренција уче...

Барселона заинтересирана за Канте

Барселона заинтересирана за Канте

Ријад, 21 јули 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Ал-Итихад, Н’Голо Канте би можел да ја продолжи кариера...

Де Бруин се договорил со Ал-Итихад, клубовите веќе преговараат

Де Бруин се договорил со Ал-Итихад, клубовите веќе преговараат

Манчестер, 21 јули 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин де Бруин ги договорил личните...

Image