• понеделник, 04 март 2024
Франција пресилна за македонските кадети на ЕП во кошарка

Франција пресилна за македонските кадети на ЕП во кошарка

Скопје, 6 август 2023 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација вечерва во СРЦ „Кале“ во Скопј...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

7 август 2023 Вашингтон - Американскиот претседател Џозеф Бајден до 10 авгу...

Нападната воздушната база на Вагнер во Либија

Нападната воздушната база на Вагнер во Либија

Триполи, 6 август 2023 (МИА) - Беспилотни летала погодија воздушна база во источна Либија што ја кор...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 август 2023  Скопје - Прес-конференција на Стопанската комора на Сев...

Качински: Претстојните избори се најважни од 1989 година

Качински: Претстојните избори се најважни од 1989 година

Варшава, 6 август 2023 (МИА) - Лидерот на полската владејачка партија и вицепремиер Јарослав Качиски...

Израелска Армија: Тројца Палестинци застрелани на пат да нападнат

Израелска Армија: Тројца Палестинци застрелани на пат да нападнат

Тел Авив, 6 август 2023 (МИА) - Израелските војници денеска спречија терористичка ќелија од Џенин на...

Арсенал го победи Манчестер сити на пенали и го освои ФА Суперкупот

Арсенал го победи Манчестер сити на пенали и го освои ФА Суперкупот

Лондон, 6 август 2023 (МИА) - Арсенал попладнево го победи Манчестер сити со 1:1 во ФА Суперкупот на...

Струга ТЛ со победа ја почна одбраната на титулата, Шкендија единствена со гостински триумф

Струга ТЛ со победа ја почна одбраната на титулата, Шкендија единствена со гостински триумф

Скопје, 6 август 2023 (МИА) – Со петте денешни натпревари од првото коло почна новата сезона во Прва...

По магистралата Кичево-Гостивар сообраќајот се одвива забавено

По магистралата Кичево-Гостивар сообраќајот се одвива забавено

Гостивар, 6 август 2023 (МИА) - Бранот на туристи и посетители кои се враќаат од Охрид, Струга и Мав...

Во автобуска несреќа во Мароко загинаа 24 лица

Во автобуска несреќа во Мароко загинаа 24 лица

Каиро, 6 август 2023 (МИА) - Патнички автобус се урна денеска во центарот на Мароко, при што загинаа...

Властите назначени од Русија во Крим и Херсонската област известија за украински напади на два моста

Властите назначени од Русија во Крим и Херсонската област известија за украински напади на два моста

Херсон, 6 август 2023 (МИА) - Украинските сили го гранатираа патниот мост Чонгар, кој го поврзува Кр...

Став на Партија на пензионери во врска со протестите на групи пензионери

Став на Партија на пензионери во врска со протестите на групи пензионери

Скопје, 6 август 2023 ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИ, со внимание, ги проследи протестите на групи пе...

Мурати: Косово има најнизок државен долг во Европа

Мурати: Косово има најнизок државен долг во Европа

Приштина, 6 август 2023 (МИА) – Косовскиот министер за финансии, Хекуран Мурати тврди дека Косово е...

Седум години од катастрофалната поплава во Гази Баба во која загинаа 22 лица

Седум години од катастрофалната поплава во Гази Баба во која загинаа 22 лица

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Денес се навршуваат седум години од катастрофалната поплава која во 20...

Понеделник и вторник со умерени температури, од среда температурите ќе бидат во постепен пораст

Понеделник и вторник со умерени температури, од среда температурите ќе бидат во постепен пораст

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачнос...

Image

Остани поврзан