• понеделник, 22 април 2024
Шерман: САД внимателно следат како руската влада ги третира опозициските политичари како Алексеј Навални 

Шерман: САД внимателно следат како руската влада ги третира опозициските политичари како Алексеј Навални 

Вашингтон, 1 февруари 2023 (МИА)

Во македонскиот КИЦ во Тирана изложба на фотографии „StandWithUkraine“ од  Кристина Атовска

Во македонскиот КИЦ во Тирана изложба на фотографии „StandWithUkraine“ од Кристина Атовска

Дебар, 1 февруари 2023 (МИА) - Пред многубројни гости и дипломати од...

Грковска - Ескобар: Северна Македонија е на правиот пат да ги оствари своите цели и се смета за пример во регионот

Грковска - Ескобар: Северна Македонија е на правиот пат да ги оствари своите цели и се смета за пример во регионот

Скопје, 1 февруари 2023 (МИА) - Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за д...

Македонската репрезентација до 21 година утре ги дознава ривалите за квалификациите за ЕУРО2025

Македонската репрезентација до 21 година утре ги дознава ривалите за квалификациите за ЕУРО2025

Нион, 1 февруари 2023 (МИА) – Ма...

Ахмети: Со самото членството во ЕУ ја запираме миграцијата од нашата земја

Ахмети: Со самото членството во ЕУ ја запираме миграцијата од нашата земја

Скопје, 1 февруари 2023Претседателот на Демократската...

Стојановиќ: Суспендирани се уште тројца вработени во „Идризово“ за бегството на Мемети

Стојановиќ: Суспендирани се уште тројца вработени во „Идризово“ за бегството на Мемети

Скопје, 1 февруари 2023 (МИА) - Директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ вече...

Борел: Најлесен начин да се стави крај на војната е Путин да ја повлече војската

Борел: Најлесен начин да се стави крај на војната е Путин да ја повлече војската

Брисел, 1 февруари 2023 (МИА) - Шефот на европската дипло...

Се уште траат разговорите за проширување на владината коалиција, кое опозицијата го окарактеризира како естрада

Се уште траат разговорите за проширување на владината коалиција, кое опозицијата го окарактеризира како естрада

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Дали во Алтернатива ќе се разго...

САД загрижени поради ослободувањето на осуден убиец на вработени во амбасадата во Судан  

САД загрижени поради ослободувањето на осуден убиец на вработени во амбасадата во Судан  

Вашингтон, 1 февруари 2023 (МИА...

Латвија се закани со бојкот на ОИ во Париз

Латвија се закани со бојкот на ОИ во Париз

Рига, 1 февруари 2023 (МИА) – Латвија денеска

Ал Калифа реизбран за прв човек на фудбалот во Азија

Ал Калифа реизбран за прв човек на фудбалот во Азија

Манама, 1 февруари 2023 (МИА) – Членот на бахреинското владејачко семејство...

Австрискиот претседател Ван дер Белен на средба со Зеленски во Киев

Австрискиот претседател Ван дер Белен на средба со Зеленски во Киев

Виена, 1 февруари 2023 (МИА) - Претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, денеска имаше ср...

МААЕ го критикува Иран поради промени во системот за збогатување на ураниум

МААЕ го критикува Иран поради промени во системот за збогатување на ураниум

Виена, 1 февруари 2023 (МИА) - Во доверлив извештај на Меѓународната агенција за а...

Бериша: На 11 февруари  масовен антивладин протест и почеток на најсилната револуција во историјата

Бериша: На 11 февруари  масовен антивладин протест и почеток на најсилната револуција во историјата

    Дебар, 1 февруари 2023 (МИА) -

Словенечкиот амбасадор Предан во посета на Собранието

Словенечкиот амбасадор Предан во посета на Собранието

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Словенечкиот амбасадор во земјава, Милан Предан денеска ќе го посети...

Image

Остани поврзан