• среда, 04 октомври 2023
Коп: Прашањето за Уставот не треба да се користи како изговор да не се спроведат реформите

Коп: Прашањето за Уставот не треба да се користи како изговор да не се спроведат реформите

Скопје, 20 јануари 2023 (МИА) – Целото прашање околу Уставот не треба да се користи како изговор да...

Германија испраќа воена помош за Украина во вредност од 1,08 милијарди долари

Германија испраќа воена помош за Украина во вредност од 1,08 милијарди долари

Варшава, 20 јнауари 2023 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус објави денеска на м...

Шест држави го изгубија правото на глас во Генералното собрание на ОН

Шест држави го изгубија правото на глас во Генералното собрание на ОН

Њујорк, 20 јануари 2023 (МИА) - Венецуела...

Германските системи „Патриот“ наредната седмица во Полска

Германските системи „Патриот“ наредната седмица во Полска

Берлин, 20 јануари 2023 (МИА) - Германската армија в понеделник ќе започне со распоредување на првио...

Меѓународна воена вежба во Црна Гора, ќе се увежбуваат активности на планина во зимски услови

Меѓународна воена вежба во Црна Гора, ќе се увежбуваат активности на планина во зимски услови

Подгорица, 20 јануари 2023 (МИА) - Меѓуна...

Тен Хаг: Арсенал е заслужено во водство, но зависи од нас дали ќе ги запреме

Тен Хаг: Арсенал е заслужено во водство, но зависи од нас дали ќе ги запреме

Манчестер, 20 јануари 2023 (МИА) – ...

Трајанов: Нема да гласам за влада што го нарушува основниот принцип на правична застапеност

Трајанов: Нема да гласам за влада што го нарушува основниот принцип на правична застапеност

Скопје, 20 јануари 2023 (МИА) - Нема да гласам за влада ако го нарушува основниот принцип на соодвет...

На Дани Алвеш му е изречена привремена мерка притвор без можност за кауција

На Дани Алвеш му е изречена привремена мерка притвор без можност за кауција

Мадрид, 20 јануари 2023 (МИА) - Шпа...

Бугарија оди на предвремени избори, Социјалистите не успеаја да формират влада

Бугарија оди на предвремени избори, Социјалистите не успеаја да формират влада

Софија, 20 јануари 2023 (МИА) - Бугарите...

Македонски државјанин пронајден починат во Бујановац

Македонски државјанин пронајден починат во Бујановац

Дебар, 20 јануари 2023 (МИА) - Безживотно тело на македонски државјанин е пронајдено во изнајмен ста...

Роналдо подготвен да го тужи Јуве за неисплатени 20 милиони евра ветени со таен договор

Роналдо подготвен да го тужи Јуве за неисплатени 20 милиони евра ветени со таен договор

Торино, 20 јануари 2023 (МИА) - Кри...

Вработени во затвор во Илиноис заболеле по контакт со непозната супстанца

Вработени во затвор во Илиноис заболеле по контакт со непозната супстанца

Вашингтон, 20 јануари 2023 (МИА) – Дваесет и двајца вработени во затворот Џон А. Греам во американск...

Вучиќ: Подготвени сме да го прифатиме концептот на предложениот договор за косовското прашање

Вучиќ: Подготвени сме да го прифатиме концептот на предложениот договор за косовското прашање

Белград, 20 јануари 2023 (МИА) – Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска по средбата...

Ердоган разговараше со Зеленски, повторно му понуди да посредува меѓу Москва и Киев

Ердоган разговараше со Зеленски, повторно му понуди да посредува меѓу Москва и Киев

Анкара, 20 јануари 2023 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во денешниот телефонск...

Словенија планира да го укине дополнителното здравствено осигурување

Словенија планира да го укине дополнителното здравствено осигурување

Љубљана, 20 јануари 2023 (МИА) – Словенечкиот министер за здравство Данијел Бешич Лоредан денес...

Image

Остани поврзан