• недела, 26 март 2023
Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Актуелниот македонски ракометен шампион Вардар...

Времено ќе се затвори преминот Неготино поради работи на пругата Велес-Гевгелија

Времено ќе се затвори преминот Неготино поради работи на пругата Велес-Гевгелија

Неготино, 26 март 2023 (МИА) - Времено ќе биде затворен патниот премин Неготино, поради...

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање големи криминални групи

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање големи криминални групи

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Токму борбата против трговијата со наркотични средства и трговијата со...

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Дербито во Првата македонска ракометна лига ме...

Повредена  20-годишна скопјанка, се качила во автобус и паднала на коловоз

Повредена 20-годишна скопјанка, се качила во автобус и паднала на коловоз

 Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Дваесетгодишната Н.М. од Скоп...

Анкета на Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните сметаат дека државава има неквалитетно образование

Анкета на Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните сметаат дека државава има неквалитетно образование

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Близу 60 отсто од граѓаните сметаат дека д...

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар...

Левица: Пример сме за финансиска транспарентност , очајни се обидите за дискредитација

Левица: Пример сме за финансиска транспарентност , очајни се обидите за дискредитација

26 март 2023 Државниот Завод за Ревизија, како ед...

Албанската министерка за европски и надворешни работи, Џачка  утре во посета на Скопје

Албанската министерка за европски и надворешни работи, Џачка утре во посета на Скопје

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Министерката за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Ољта...

Сашо Даневски за МИА: Фудбалски судија во просек трча 10 километри на натпревар

Сашо Даневски за МИА: Фудбалски судија во просек трча 10 километри на натпревар

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Еден фудбалски судија во просек трча 10 километри на натпревар. Над два...

ДОМ: Зелените партии од Западен Балкан потпишаа Декларација за заедничка соработка

ДОМ: Зелените партии од Западен Балкан потпишаа Декларација за заедничка соработка

26 март 2023 

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите градоначалници работат, тие од СДС немаат ниту еден проект

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите градоначалници работат, тие од СДС немаат ниту еден проект

26 март 2023 

Продавачите на Градскиот пазар во Велес бараат подобри услови, од Општината децидни активностите се завршени

Продавачите на Градскиот пазар во Велес бараат подобри услови, од Општината децидни активностите се завршени

Велес, 26 март 2023 (МИА) - Горниот дел од новиот затворен Градски пазар во Велес направен е пред го...

Герасимовски: Завршени 60 отсто од реконструкцијата на „Ленинова“

Герасимовски: Завршени 60 отсто од реконструкцијата на „Ленинова“

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски денеска направи ув...

Реакција на МНР на панел-дискусијата „Алармантните состојби во македонската дипломатија“

Реакција на МНР на панел-дискусијата „Алармантните состојби во македонската дипломатија“

Скопје, 26 март 2023 Во врска со денешната партиска трибина на ВМРО ДПМНЕ за работата и...

Image

Миа мрежа