• e shtunë, 15 qershor 2024
Çeferin: Situata në botë nuk është ideale, por nuk shoh kërcënime për sigurinë e KE 2024

Çeferin: Situata në botë nuk është ideale, por nuk shoh kërcënime për sigurinë e KE 2024

Berlin, 10 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i UEFA-së, Aleksandar Çeferin nuk sheh kërcënime konkr...

LK: Vinisius e udhëheq ekipin ideal në zgjedhjen e UEFA-s

LK: Vinisius e udhëheq ekipin ideal në zgjedhjen e UEFA-s

Nion, 3 qershor 2024 (MIA) - Sulmuesi i Real Madridit, Vinisius Junior është shpallur për lojta...

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

Londër, 15 maj 2024 (MIA) - Asociacioni evropian i futbollit propozoi që "City Football Group", inve...

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Nion, 13 maj 2024 (MIA) -  Federata evropiane e futbollit (UEFA) vendosi sot që slloveni 4...

Italia dhe Gjermania me nga pesë ekipe në Ligën e kampionëve në sezonin e ardhshëm

Italia dhe Gjermania me nga pesë ekipe në Ligën e kampionëve në sezonin e ardhshëm

Nion, 10 maj 2024 (MIA) - Italia dhe Gjermania kanë siguruar vend shtesë në Ligën e kampionëve...

UEFA e gjobit Barcelonën

UEFA e gjobit Barcelonën

Nion, 18 prill 2024 (MIA) -UEFA e ka dënuar Barcelonën për shkak të brohoritjeve raciste nga tifozët...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR