• e shtunë, 15 qershor 2024
Koalicioni

Koalicioni "VLEN" e tërhoqi padinë pas vendimit të KSHZ-së për VV 0511

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Koalicioni "VLEN" në fillim të seancës publi...

Debat publik i Gjykatës Administrative për ankesën nga Koalicioni

Debat publik i Gjykatës Administrative për ankesën nga Koalicioni "VLEN"

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Gjykata Administrative e Republikës së Maqedonisë së Veriut në ora 17:30...

Koalicioni VLEN: Qeveri dhe Badinter PO, pa BDI-në dhe Levicën

Koalicioni VLEN: Qeveri dhe Badinter PO, pa BDI-në dhe Levicën

Shkup, 2 maj 2024 BDI ka braktisur vlerat për të cilat angazhohej në vitin 2001 kur në vend t...

Koalicioni VLEN nënshkroi Memorandum për bashkëpunim me Odën ekonomike të Maqedonisë veriperëndimore

Koalicioni VLEN nënshkroi Memorandum për bashkëpunim me Odën ekonomike të Maqedonisë veriperëndimore

Shkup, 2 maj 2024 (MIA) - Koalicioni i partive opozitare shqiptare VLEN nënshkroi memorandum pë...

Kasami: Koalicioni VLEN do ta mbajë tubimin përmbyllës më 6 maj në Tetovë

Kasami: Koalicioni VLEN do ta mbajë tubimin përmbyllës më 6 maj në Tetovë

Shkup, 2 maj 2024 (MIA) - Dy koalicionet shqiptare "Fronti evropian" dhe "VLEN" tani për tani n...

Mexhiti: Nuk duam me asnjë çmim të jemi pjesë e një Qeverie që nuk është evropiane

Mexhiti: Nuk duam me asnjë çmim të jemi pjesë e një Qeverie që nuk është evropiane

Shkup, 29 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në deklaratën për mediat...

Taravari: Jehona më e madhe në këto zgjedhje tregon se ndryshimet po vijnë

Taravari: Jehona më e madhe në këto zgjedhje tregon se ndryshimet po vijnë

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Arben Taravari, kandidat për president i koalicionit opozitar shqiptar...

VLEN: Duke e parë humbjen, Ali Ahmeti kërkon shpëtim nga persona të listës së zezë amerikane

VLEN: Duke e parë humbjen, Ali Ahmeti kërkon shpëtim nga persona të listës së zezë amerikane

Shkup, 26 mars 2024  Tashmë, kur është bërë evidente se orteku i fitores së koalicionit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR