• e hënë, 24 qershor 2024
Gjeneral Kavoli: Rusia nuk ka forca të mjaftueshme për avancim të madh në Ukrainë

Gjeneral Kavoli: Rusia nuk ka forca të mjaftueshme për avancim të madh në Ukrainë

Bruksel, 16 maj 2024 (MIA) - Rusia nuk ka forca të mjaftueshme për avancim të madh në Ukrainë, dekla...

Liga arabe bëri thirrje për vendosjen e forcave paqeruajtëse të KB-së në Gazë dhe Bregun Perëndimor

Liga arabe bëri thirrje për vendosjen e forcave paqeruajtëse të KB-së në Gazë dhe Bregun Perëndimor

Manama, 16 maj 2024 (MIA) - Liga arabe sot bëri thirrje për vendosjen e një misioni paqeruajtës të K...

Mediat greke për deklaratën e Mickoskit: Provokim i ri nga Maqedonia e Veriut

Mediat greke për deklaratën e Mickoskit: Provokim i ri nga Maqedonia e Veriut

Athinë, 16 maj 2024 (MIA) - Deklarata e sotme e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka shka...

Kiril Petkov shpëton pa lëndime gjatë aksidentit mes dy automjeteve, një person ka humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar

Kiril Petkov shpëton pa lëndime gjatë aksidentit mes dy automjeteve, një person ka humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar

Varna, 16 maj 2024 (MIA) - Një person ka humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar në një aksident trafik...

Gjenerali Gjurçinovski në Bruksel mori pjesë në seancën e Komitetit ushtarak të NATO-s dhe realizoi takime bilaterale

Gjenerali Gjurçinovski në Bruksel mori pjesë në seancën e Komitetit ushtarak të NATO-s dhe realizoi takime bilaterale

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Shefi i Shtatmadhorisë, gjenerali nënkoloneli, Vasko Gjurçinovski gjatë d...

Koalicioni “Fronti evropian” dorëzoi shtatë ankesa kundër vendimeve të KSHZ-së për zgjedhjet parlamentare 2024

Koalicioni “Fronti evropian” dorëzoi shtatë ankesa kundër vendimeve të KSHZ-së për zgjedhjet parlamentare 2024

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Gjykata administrative informon se pas shtatë ankesave të koalicionit “Fr...

Zelenski: Ukrainës i nevojiten sisteme

Zelenski: Ukrainës i nevojiten sisteme "Patriot" për mbrojtjen e Harkovit

Kiev, 16 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski sot nga Harkovi deklaroi se janë të...

Presidentja e Kosovës nuk është konsultuar dhe nuk pajtohet me letrën e Qeverisë deri tek KE-ja në lidhje me AKS-në

Presidentja e Kosovës nuk është konsultuar dhe nuk pajtohet me letrën e Qeverisë deri tek KE-ja në lidhje me AKS-në

Prishtinë, 16 maj 2024 (MIA) - Kabineti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani kumtoi se letra e Qev...

Runi drejtuesve të Junajtedit: Mbajeni Brunon dhe lirohuni nga të tjerët

Runi drejtuesve të Junajtedit: Mbajeni Brunon dhe lirohuni nga të tjerët

Mançester, 16 maj 2024 (MIA) - Mançester Junajtedi nuk mund të rikuperohet pas largimit të Ser Aleks...

Pelegrini në spital shkurt ka biseduar me Ficon, gjendja e të cilit mbetet shumë serioze

Pelegrini në spital shkurt ka biseduar me Ficon, gjendja e të cilit mbetet shumë serioze

Bratislavë, 16 maj 2024 (MIA) - Presidenti i sapozgjedhur sllovak Peter Pelegrini sot deklaroi se në...

Ronaldo përsëri është sportisti më i paguar në botë

Ronaldo përsëri është sportisti më i paguar në botë

Riad, 16 maj 2024 (MIA) -  Ylli portugez i futbollit Kristiano Ronaldo zë vendin e parë në vler...

Atasheu ushtarak britanik në Moskë është shpallur për persona non grata

Atasheu ushtarak britanik në Moskë është shpallur për persona non grata

Moskë, 16 maj 2024 (MIA) - Atasheu ushtarak britanik në Moskë, Andrijan Kogill, është shpallur perso...

Dy persona janë plagosur rëndë, ndërsa katër të tjerë më lehtë gjatë sulmit me thikë në Zvicër

Dy persona janë plagosur rëndë, ndërsa katër të tjerë më lehtë gjatë sulmit me thikë në Zvicër

Bazel, 16 maj 2024 (MIA) - Dy persona u plagosën rëndë dhe katër të tjerë më lehtë në një sulm me th...

Xhaferi: Po kryhet inxhiniering zgjedhor për ndryshimin e raportit të forcave në Kuvend

Xhaferi: Po kryhet inxhiniering zgjedhor për ndryshimin e raportit të forcave në Kuvend

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Kryeministri Talat Xhaferi vlerëson se ka pasur marrëveshje për mbivotim...

Koalicioni

Koalicioni "VLEN" e tërhoqi padinë pas vendimit të KSHZ-së për VV 0511

Shkup, 16 maj 2024 (MIA) - Koalicioni "VLEN" në fillim të seancës publi...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR