• e enjte, 25 korrik 2024
Të paktën pesë persona humbën jetën nga shembja e një miniere ari në Kenia

Të paktën pesë persona humbën jetën nga shembja e një miniere ari në Kenia

 Nairobi, 17 korrik 2024 (MIA) -  Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe disa janë l...

Një aeroplan transportues rajonal u rrëzua pranë Moskës gjatë një fluturimi testues,  humbën jetën tre anëtarë të ekuipazhit

Një aeroplan transportues rajonal u rrëzua pranë Moskës gjatë një fluturimi testues, humbën jetën tre anëtarë të ekuipazhit

 Moskë, 12 korrik 2024 (MIA)  - Një aeroplan transportues rajonal "Suhoj Superxhet 100" ës...

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën nga uragani

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën nga uragani "Beril" në Teksas dhe Luiziana

 Uashington, 9 korrik 2024 (MIA) -  Të paktën shtatë persona humbën jetën nga stuhia e ura...

Nëntë të vdekur në një sulm izraelit në kampin e refugjatëve Bureixh

Nëntë të vdekur në një sulm izraelit në kampin e refugjatëve Bureixh

 Tel Aviv, 9 korrik 2024 (MIA) - Nëntë persona, mes tyre të paktën pesë fëmijë, humbën jetën në...

Nga fillimi i konfliktit me Hamasin në Gazë kanë humbur jetën gjithsej 315 ushtarë izraelitë

Nga fillimi i konfliktit me Hamasin në Gazë kanë humbur jetën gjithsej 315 ushtarë izraelitë

 Tel Aviv, 23 qershor 2024 (MIA) - Numri i ushtarëve izraelitë të vrarë që nga fillimi i konfli...

Të paktën 12 të vdekur në sulmet izraelite në Rafah, kumtuan burimet palestineze

Të paktën 12 të vdekur në sulmet izraelite në Rafah, kumtuan burimet palestineze

Jerusalem, 19 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 12 persona kanë vdekur në sulmet e forcave të armatosur...

Netanjahu e kualifikoi  si

Netanjahu e kualifikoi si "gabim tragjik" sulmin në kampin në Rafah

 Tel Aviv, 27 maj 2024 (MIA)  - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka komentuar sulm...

Të paktën tre persona e kanë humbur jetën në përmbytjet në Armeni dhe Gjeorgji

Të paktën tre persona e kanë humbur jetën në përmbytjet në Armeni dhe Gjeorgji

Jerevan, 27 maj 2024 (MIA) - Tre persona e kanë humbur jetën në përmbytjet e shkaktuara nga reshjet...

Dy të vdekur nga tornadot në Teksas dhe Oklahoma, 250.000 shtëpi pa energji elektrike

Dy të vdekur nga tornadot në Teksas dhe Oklahoma, 250.000 shtëpi pa energji elektrike

 Uashington, 26 maj 2024 (MIA)  - Të paktën dy persona kanë humbur jetën, ndërsa një numër...

IOM: Bilanci i ri - Më shumë se 670 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Papa Guinea e Re

IOM: Bilanci i ri - Më shumë se 670 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Papa Guinea e Re

Port Morsbi, 26 maj 2024 (MIA) - Më shumë se 670 persona humbën jetën nga rrëshqitja e dheut në Papa...

Të paktën 315 persona kanë vdekur në përmbytjet në Afganistan, më shumë se 1600 të lënduar

Të paktën 315 persona kanë vdekur në përmbytjet në Afganistan, më shumë se 1600 të lënduar

 Kabul, 12 maj 2024 (MIA) - Të paktën 315 persona e kanë humbur jetën nga vërshimet e menj...

Dy të vdekur, 21 të lënduar në sulmin me thikë në një spital kinez

Dy të vdekur, 21 të lënduar në sulmin me thikë në një spital kinez

Pekin, 7 maj 2024 (MIA) - Dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa 21 janë lënduar në një sulm në një...

Një autobus ra në një humnerë të thellë në Pakistan, të paktën 20 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një autobus ra në një humnerë të thellë në Pakistan, të paktën 20 të vdekur dhe 21 të lënduar

Islamabad, 3 2024 (MIA) - Të paktën 20 persona vdiqën sot, ndërsa 21 janë lënduar kur autobusi...

Rusi: Pesë sulmues dhe dy policë u vranë në Republikën Karaçaj-Çerkezija

Rusi: Pesë sulmues dhe dy policë u vranë në Republikën Karaçaj-Çerkezija

Moskë, 29 prill 2024 (MIA) - Pesë militantë janë vrarë në republikën ruse Karaçaj-Çerkezija pasi hod...

Të paktën pesë persona humbën jetën në tornado në jug të Kinës

Të paktën pesë persona humbën jetën në tornado në jug të Kinës

Pekin, 28 prill 2024 (MIA) - Pesë persona humbën jetën dje në tornado në metropolin jugor kinez Guan...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR