• e mërkurë, 24 korrik 2024
Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Negociatat e ZNAM me VMRO-DPMNE, si parti e cila fitoi më së shumti...

Server: Rruga më e mirë që duhet të ndjekë Maqedonia e Veriut është integrimi në BE

Server: Rruga më e mirë që duhet të ndjekë Maqedonia e Veriut është integrimi në BE

Uashington, 10 maj 2024 (MIA) - Pas zgjedhjeve të dyfishta që u mbajtën në vendin tonë më 8 maj dhe...

Mickoski nga Tetova: Kot rrahje gjoksi kur populli është i uritur dhe i pakënaqur, çfarë ka bërë BDI pas 20 vitesh në pushtet

Mickoski nga Tetova: Kot rrahje gjoksi kur populli është i uritur dhe i pakënaqur, çfarë ka bërë BDI pas 20 vitesh në pushtet

 Tetovë, 2 maj 2024 (MIA)  - Për badihava metaforë dhe rrahje gjoksi kur populli është i u...

Mucunski: Procesi zgjedhor kaloi kryesisht në atmosferë korrekte dhe demokratike

Mucunski: Procesi zgjedhor kaloi kryesisht në atmosferë korrekte dhe demokratike

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Procesi zgjedhor në përgjithësi u zhvillua në atmosferë korrekte dhe de...

Mickoski për MIA-n: VMRO-DPMNE-ja do të ketë arrijë të konsolidojë 61 deputetë, preferojmë koalicion me opozitën shqiptare

Mickoski për MIA-n: VMRO-DPMNE-ja do të ketë arrijë të konsolidojë 61 deputetë, preferojmë koalicion me opozitën shqiptare

Shkup, 21 prill 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në intervistë për MIA-n shp...

Marinikis: Marrëveshja e Prespës është marrëveshje që i obligon të dyja palët

Marinikis: Marrëveshja e Prespës është marrëveshje që i obligon të dyja palët

Athinë, 18 prill 2024 (MIA) - Marrëveshja ishte nënshkruar dhe tashmë paraqet marrëveshje që i...

VMRO-DPMNE nënshkroi Kartë me partnerët nga koalicioni zgjedhor

VMRO-DPMNE nënshkroi Kartë me partnerët nga koalicioni zgjedhor "Maqedonia Juaj“

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - VMRO-DPMNE ka nënshkruar sot me 24 subjekte dhe organizata politike Kart...

Mickoski dhe Siljanovska në takim me delegacionin e komisionit ad-hok të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Mickoski dhe Siljanovska në takim me delegacionin e komisionit ad-hok të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Përgatitja e proceseve zgjedhore dhe njohja me situatën aktuale politike...

Milloshoski: Shtatë partnerë të koalicionit të LSDM-së kalojnë në koalicionin e VMRO-DPMNE-së

Milloshoski: Shtatë partnerë të koalicionit të LSDM-së kalojnë në koalicionin e VMRO-DPMNE-së

Shkup, 22 mars 2024 (MIA) - Koalicioni i VMRO-DPMNE-së do të zgjerohet me shtatë parti politike që d...

Mickoski: Pres fitore bindëse të Siljanovska Davkovën në raundin e parë me një avantazh prej më shumë se 100.000 vota

Mickoski: Pres fitore bindëse të Siljanovska Davkovën në raundin e parë me një avantazh prej më shumë se 100.000 vota

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Pres fitore bindëse në raundin e parë me më shumë se 100.000 vota e...

Ademi: Intenca e VMRO-DMNE-së është që të mos miratohet ligj për lojërat e fatit që të vazhdojë monopoli i një firme

Ademi: Intenca e VMRO-DMNE-së është që të mos miratohet ligj për lojërat e fatit që të vazhdojë monopoli i një firme

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi e ka përgjenjeshtruar koalicionin...

ZGJEDHJET2024/Petruhevsski për idenë e BDI-së për president të shtetit thotë se VMRO-DPMNE nuk bisedon dhe nuk negocion nën shantazhe

ZGJEDHJET2024/Petruhevsski për idenë e BDI-së për president të shtetit thotë se VMRO-DPMNE nuk bisedon dhe nuk negocion nën shantazhe

Shkup, 24 shkurt 2024 (MIA) - Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Brane Petrushevski sot në konferencë pë...

ZGJEDHJET 2024 / Edhe LSDM edhe VMRO--PMNE do t'i respektojnë rekomandimet e KSHZ-së që kanë të bëjnë me procesin zgjedhor

ZGJEDHJET 2024 / Edhe LSDM edhe VMRO--PMNE do t'i respektojnë rekomandimet e KSHZ-së që kanë të bëjnë me procesin zgjedhor

 Shkup, 21 shkurt 2024 (MIA)  -  Edhe LSDM edhe VMRO-DPMNE theksojnë se do t'i respek...

VMRO-DPMNE bën thirrje që zgjidhja ligjore për pasaportat sa më parë të gjendet në mbledhje kuvendore

VMRO-DPMNE bën thirrje që zgjidhja ligjore për pasaportat sa më parë të gjendet në mbledhje kuvendore

Shkup, 21 shkurt 2024 (MIA) - Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së në konferencën e sotme për sh...

Mickoski: VMRO-DPMNE është favorit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Mickoski: VMRO-DPMNE është favorit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Shkup, 20 shkurt 2024 (MIA) - Shifrat e matjeve të opinionit publik, të ashtuquajturat anketa tregoj...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR