• e hënë, 17 qershor 2024
Ahmeti në Bogovinë: Fronti Evropian ofron platformë të integrimit, më 8 maj rrethojmë numrin 4

Ahmeti në Bogovinë: Fronti Evropian ofron platformë të integrimit, më 8 maj rrethojmë numrin 4

Bogovinë, 3 maj 2024 Fronti Europian sot aktivitetet zgjedhore parlamentare i vazhdoi në kom...

Ahmeti në takim me komunitetin e biznesit në Gostivar: Na duhet treg 500 milionësh për funksionim

Ahmeti në takim me komunitetin e biznesit në Gostivar: Na duhet treg 500 milionësh për funksionim

Gostivar, 3 maj 2024 (MIA)- Fronti Evropian i udhëhequr nga kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pasditën e...

Xhaferi mori pjesë në manifestimin me rastin e themelimit të Ansamblit muzikor Tetovë

Xhaferi mori pjesë në manifestimin me rastin e themelimit të Ansamblit muzikor Tetovë

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Kryeministri Talat Xhaferi sot ishte i pranishëm dhe u drejtua në eve...

Kovaçevski: LSDM-ja mëson nga gabimet, por mbështetja për VMRO-DPMNE-në nënkupton kthim në të kaluarën

Kovaçevski: LSDM-ja mëson nga gabimet, por mbështetja për VMRO-DPMNE-në nënkupton kthim në të kaluarën

Koçan, 3 maj 2024 (MIA) - LSDM-ja pranoi ndëshkimin nga qytetarët në raundin e parë të zgjedhje...

Kovaçevski: Disa vendime kadrovike dhe sjellja e disa partnerëve të koalicionit në Qeveri ndikuan që të kemi një rezultat të tillë zgjedhor

Kovaçevski: Disa vendime kadrovike dhe sjellja e disa partnerëve të koalicionit në Qeveri ndikuan që të kemi një rezultat të tillë zgjedhor

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sonte deklaroi se analizat parap...

Një hetuese nga PTHP – Shkup për krime kompjuterike mori mirënjohje nga ILEA

Një hetuese nga PTHP – Shkup për krime kompjuterike mori mirënjohje nga ILEA

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Hetuesja e krimeve kompjuterike nga Qendra Hetuese e Prokurorisë Them...

Gebrejesus u bëri thirrje vendeve që ta finalizojnë marrëveshjen për pandemitë

Gebrejesus u bëri thirrje vendeve që ta finalizojnë marrëveshjen për pandemitë

Gjenevë, 3 maj 2024 (MIA) - Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), T...

Dy persona humbin jetën në aksidentin e trafikut në rrugën Radovish-Shtip

Dy persona humbin jetën në aksidentin e trafikut në rrugën Radovish-Shtip

Strumicë, 3 maj 2024 (MIA) - Në aksidentin e trafikut që ka ndodhur në magjistralen Radovish-Sh...

"Si-bi-es njuz": Prokuroria e SHBA-së do të ngrejë akuzë kundër një kongresmeni demokrat nga Teksasi

Uashington, 3 maj 2024 (MIA) - Prokurorët federal amerikanë pritet të ngrenë akuza kundër një a...

Menduh Thaçi bashkëbisedim me banorët e Haraçinës

Menduh Thaçi bashkëbisedim me banorët e Haraçinës

Shkup, 3 maj 2024 (MIA)- Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, pjesë e koalicionit Fronti Evropian, ka t...

Në ndërprerje qarkullimi në rrugën Radovish - Shtip shkaku i një aksidenti

Në ndërprerje qarkullimi në rrugën Radovish - Shtip shkaku i një aksidenti

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Komunikacioni në magjistralen Radovish – Shtip, afër “Alkoplast” nga ora 1...

Mariçiq: Krijuam kushte për lirinë e medias, Maqedonia e Veriut renditet e para nga vendet e rajonit

Mariçiq: Krijuam kushte për lirinë e medias, Maqedonia e Veriut renditet e para nga vendet e rajonit

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Ne kemi krijuar kushte për lirinë e medias dhe lirinë e shprehjes dhe kjo...

PDSH: Me bekimin e Bilall Kasamit u vendos kryqi në Kodrën e Diellit

PDSH: Me bekimin e Bilall Kasamit u vendos kryqi në Kodrën e Diellit

Shkup, 3 maj 2024 Megjithatë Bilall Kasami si menaxhues i Komunës së Tetovës ka punuar diçka....

Kovaçevski: Shënojmë rritje të indeksit të lirisë së mediumeve, hapërojmë rrugës së vlerave evropiane

Kovaçevski: Shënojmë rritje të indeksit të lirisë së mediumeve, hapërojmë rrugës së vlerave evropiane

Shkup, 3 maj 2024 (MIA) - Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski u dërgoi urim mediumeve dhe pu...

Ekspertët: Badenteri është shtylla e stabilitetit dhe barazisë në vend

Ekspertët: Badenteri është shtylla e stabilitetit dhe barazisë në vend

Shkup, 3 maj 2024 (MIA)- Në kuadër të fushatës parlamentare, Fronti Evropian ka organizuar panel dis...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR