• e premte, 19 korrik 2024
Njëzet e pesë vjetori i çlirimit të Kosovës, një nxitje shtesë për konsolidim shtetëror e ekonomik

Njëzet e pesë vjetori i çlirimit të Kosovës, një nxitje shtesë për konsolidim shtetëror e ekonomik

Shkup 13 qershor 2024 Nga Prof.dr. Skender ASANI Sot kur kujtojmë 25 vjetori...

Besa i publikoi emrat e kandidatëve për anëtarë të Qeverisë së re

Besa i publikoi emrat e kandidatëve për anëtarë të Qeverisë së re

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Kuvendi i Lëvizjes Besa sot në një mbledhje në mënyrë unanime zgjodhi...

Me Gerapetritis nuk është hapur tema e emrit

Me Gerapetritis nuk është hapur tema e emrit

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Në Samitin e sotëm të vendeve të përfshira në Procesin e Bashkëpunimi...

Takim Gashi - Osmani Sadriu në Kuvend

Takim Gashi - Osmani Sadriu në Kuvend

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Kryeparlamentari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Af...

Maqedonia e Veriut ia dorëzoi Shqipërisë kryesimin me PBEJL-në

Maqedonia e Veriut ia dorëzoi Shqipërisë kryesimin me PBEJL-në

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Në vigjilje të samitit të ardhshëm të Procesit të bashkëpunimit të Ev...

Marrëdhëniet e mira fqinjësore ndërtohen me vullnet të mirë, dialog dhe respekt reciprok, porosity presidentja Siljanovska Davkova

Marrëdhëniet e mira fqinjësore ndërtohen me vullnet të mirë, dialog dhe respekt reciprok, porosity presidentja Siljanovska Davkova

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Marrëdhëniet e mira fqinjësore ndërtohen me vullnet të mirë, dialog d...

SHBA-ja dhe Ukraina nënshkruan marrëveshje afatgjate të sigurisë në G7

SHBA-ja dhe Ukraina nënshkruan marrëveshje afatgjate të sigurisë në G7

Bari, 13 qershor 2024 (MIA) - Presidentët e SHBA-së dhe të Ukrainës, Xho Bajden dhe Volodimir Zelens...

Dita e bizneseve të qëndrueshme:

Dita e bizneseve të qëndrueshme: "Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore nxit praktikat e qëndrueshme të biznesit"

Shkup, 13 qershor 2024 "Dita e bizneseve të qëndrueshme" është ngjarja që u mbajt në hotel...

Gerapetritis nga Shkupi: Është e rëndësishme të garantohet rrjedha evropiane e vendeve të Ballkanit

Gerapetritis nga Shkupi: Është e rëndësishme të garantohet rrjedha evropiane e vendeve të Ballkanit

Athinë, 13 qershor 2024 (MIA) - Rruga drejt Evropës do të duhet të vazhdojë dhe Greqia do të je...

Zaharova: Marrja e të ardhurave nga fondet e ngrira do të çojë në një përgjigje të dhimbshme nga Moska për BE-në

Zaharova: Marrja e të ardhurave nga fondet e ngrira do të çojë në një përgjigje të dhimbshme nga Moska për BE-në

Moskë, 13 qershor 2024 (MIA) - Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme ruse, Marija Zaharo...

Siljanovska Davkova:  Ka lodhje nga zgjerimi, por ende më e madhe është nga pritja, BE-ja duhet ta përfshijë Ballkanin Perëndimor

Siljanovska Davkova: Ka lodhje nga zgjerimi, por ende më e madhe është nga pritja, BE-ja duhet ta përfshijë Ballkanin Perëndimor

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Jemi të vetëdijshëm se ka lodhje nga zgjerimi, por ka lodhje edhe më...

Demant i ministrit Shaqiri në lidhje me themelimin e Fakultetit të Mjekësisë në Strugë

Demant i ministrit Shaqiri në lidhje me themelimin e Fakultetit të Mjekësisë në Strugë

13 qershor 2024 Nga disa subjekte politike jam akuzuar se kam themeluar Fakultetin e Shkenca...

IDF: Vazhdojnë luftimet në Rafah

IDF: Vazhdojnë luftimet në Rafah

Tel Aviv, 13 qershor 2024 (MIA) - Ushtria izraelite (IDF) ka bërë të ditur se po vazhdon me operacio...

Takimi i presidentes Siljanovska Davkova me ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Hakan Fidan

Takimi i presidentes Siljanovska Davkova me ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Hakan Fidan

Shkup, 13 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot në Shkup realizoi ta...

Rreth 600 policë të huaj do të dërgohen në Gjermani për EURO2024

Rreth 600 policë të huaj do të dërgohen në Gjermani për EURO2024

Berlin, 13 qershor 2024 (MIA) - Pothuajse 600 policë të huaj do të dërgohen në Gjermani në Kamp...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR