• e hënë, 24 qershor 2024
Netanjahu: Nëse është e nevojshme Izraeli do të luftojë vetëm kundër armikut

Netanjahu: Nëse është e nevojshme Izraeli do të luftojë vetëm kundër armikut

Jerusalem, 9 maj 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka deklaruar sot se nëse ësht...

KSHZ-ja i publikoi rezultatet zyrtare fillestare të Zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare

KSHZ-ja i publikoi rezultatet zyrtare fillestare të Zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare

Shkup, 9 maj 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ), sonte në kuadër të seancës së 102...

Mickoski: Shpërbërje të Këshillit gjyqësor dhe Këshillit të prokurorëve publikë, le të zgjedhen vetë në zgjedhje të drejtpërdrejta

Mickoski: Shpërbërje të Këshillit gjyqësor dhe Këshillit të prokurorëve publikë, le të zgjedhen vetë në zgjedhje të drejtpërdrejta

Shkup, 9 maj 2024 (MIA) - Fronti kundër krimit dhe korrupsionit i paralajmëruar nga VMRO-DPMNE nënku...

Begaj uroi përzgjedhjen e Davkovës: Jam i bindur se së bashku do t'i forcojmë marrëdhëniet midis vendeve tona

Begaj uroi përzgjedhjen e Davkovës: Jam i bindur se së bashku do t'i forcojmë marrëdhëniet midis vendeve tona

Tiranë, 9 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj e ka uruar sot Gordan...

Zelenski dekretoi ligjin për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme dhe mobilizimit të përgjithshëm

Zelenski dekretoi ligjin për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme dhe mobilizimit të përgjithshëm

Kiev, 9 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski e ka dekretuar sot ligjin për vaz...

Mickoski: Deri më 28 maj ka mundësi koalicioni

Mickoski: Deri më 28 maj ka mundësi koalicioni "Maqedonia e juaj" të konsolidojë 61 deputetë

Shkup, 9 maj 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pret që deri më 28 maj të formoh...

Përfaqësues zyrtar izraelit: Bisedimet për armëpushim në Gazë përfunduan pa marrëveshje

Përfaqësues zyrtar izraelit: Bisedimet për armëpushim në Gazë përfunduan pa marrëveshje

Kajro, 9 maj 2024 (MIA) - Raundi i fundit i bisedimeve për armëpushim në Rripin e Gazës përfundoi pa...

Protesta në Malmo kundër pjesëmarrjes së përfaqësuesit izraelit në Eurovision

Protesta në Malmo kundër pjesëmarrjes së përfaqësuesit izraelit në Eurovision

Malmo, 9 maj 2024 (MIA) - Në qytetin suedez Malmo, ku këtë vit mbahet Eurovisioni, ishte organizuar...

Qeveria e Kosovës e mohon se qëndron pas lajmit të rremë për shkarkimin e Eskobarit si emisar i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor

Qeveria e Kosovës e mohon se qëndron pas lajmit të rremë për shkarkimin e Eskobarit si emisar i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor

Prishtinë, 9 maj 2024 (MIA) - Qeveria e Kosovës e mohon se lajmi për përfundimin e mandatit të emisa...

Meta me urime për Siljanovska-Davkovën për fitoren dhe falënderim për Pendarovskin për bashkëpunimin

Meta me urime për Siljanovska-Davkovën për fitoren dhe falënderim për Pendarovskin për bashkëpunimin

Tiranë, 9 maj 2024 (MIA) - Urimet më të përzemërta për përmbushjen me sukses të detyrës së lartë, Pr...

MIA Flesh

MIA Flesh

9 maj/ 2024/ 18:00 Shkup - Votuesit në Maqedoninë e Veriut ndryshuan pamjen...

Sllovenia do ta njohë shtetin palestinez deri nga mesi i qershorit

Sllovenia do ta njohë shtetin palestinez deri nga mesi i qershorit

Lubjanë, 9 maj 2024 (MIA) - Qeveria sllovene sot ka filluar procedurat për njohje të shtetit Pa...

Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë

Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë

Athinë, 9 maj 2024 (MIA) – Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë,...

Turqia e anuloi ndalesën e tregtisë me Izraelin

Turqia e anuloi ndalesën e tregtisë me Izraelin

Ankara, 9 maj 2024 (MIA) - Ministria turke e Tregtisë ka njoftuar sot se kompanitë nga ky vend...

Murinjo planifikon edhe kohë të gjatë të jetë trajner

Murinjo planifikon edhe kohë të gjatë të jetë trajner

Lisbonë, 9 maj 2024 (MIA) - Trajneri portugez Zhoze Murinjo (61) paralajmëroi se planifikon edh...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR