• e hënë, 17 qershor 2024
Gutresh: Bota po hyn në epokë të kaosit, ndarjet po e paralizojnë Këshillin e Sigurimit të KB-së

Gutresh: Bota po hyn në epokë të kaosit, ndarjet po e paralizojnë Këshillin e Sigurimit të KB-së

Nju-Jork, 7 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh sot paralajm...

Rusët sot sulmuan gjashtë rajone të Ukrainës, Borel duhej të strehohej

Rusët sot sulmuan gjashtë rajone të Ukrainës, Borel duhej të strehohej

Kiev, 7 shkurt 2024 (MIA) - Së paku pesë civilë e humbën jetën, ndërsa pothuajse 50 janë plagos...

Gërkovska: Ligji për masa restriktive nuk është antikushtetues, qëllimi është të gjithë nga

Gërkovska: Ligji për masa restriktive nuk është antikushtetues, qëllimi është të gjithë nga "listat e zeza" të procesuohen në sistemin vendor të drejt...

Shkup, 7 shkurt 2024 (MIA) - Ndryshimet e Ligjit për masa restriktive nuk mund të jenë antikush...

Netanjahu e refuzoi ofertën e Hamasit për ndërprerje të zjarrit

Netanjahu e refuzoi ofertën e Hamasit për ndërprerje të zjarrit

Tel Aviv, 7 shkurt 2024 (MIA) - Izraeli do ta vazhdojë operacionin e vet në Rripin e Gazës deri...

Salivan: NATO kërkon nga Hungaria ta ratifikojë pranimin e Suedisë, ndërkaq që durimi i Uashingtonit ka kufi

Salivan: NATO kërkon nga Hungaria ta ratifikojë pranimin e Suedisë, ndërkaq që durimi i Uashingtonit ka kufi

Bruksel, 7 shkurt 2024 (MIA) - Këshilltari amerikan për siguri nacionale, Xhejk Salivan deklaro...

Princi Uilliam iu rikthye detyrave pas operacionit të bashkëshortes së tij dhe lajmit për kancerin e mbretit

Princi Uilliam iu rikthye detyrave pas operacionit të bashkëshortes së tij dhe lajmit për kancerin e mbretit

Londër, 7 shkurt 2024 (MIA) - Princi britanik, Uilliam sot iu rikthye detyrave pas operacionit...

Së paku tre të vdekur në ndërtesën që u rrëzua në Spanjë

Së paku tre të vdekur në ndërtesën që u rrëzua në Spanjë

Badalona, 7 shkurt 2024 (MIA) - Shërbimet kompetente nxorën trupat e tre personave nga pjesa e...

Kuvendi i votoi ndryshimet e Ligjit për subvencionimin e Racionit për Studentë

Kuvendi i votoi ndryshimet e Ligjit për subvencionimin e Racionit për Studentë

Shkup, 7 shkurt 2024 (MIA) - Kuvendi pasditen, në kuadër të seancës së 140-të, me 74 vota “pro”, asn...

Të paktën tre persona humbën jetën nga shembja e një ndërtese në Spanjë

Të paktën tre persona humbën jetën nga shembja e një ndërtese në Spanjë

Badalona, 7 shkurt 2024 (MIA) - Shërbimet kompetente kanë nxjerrë trupat e tre personave nga pjesa e...

BE-ja të gjejë një mënyrë më të mirë për të mbrojtur fondet e destinuara për Ballkanin Perëndimor me Planin e rritjes, konsideron Gjykata Evropiane e Revizorëve

BE-ja të gjejë një mënyrë më të mirë për të mbrojtur fondet e destinuara për Ballkanin Perëndimor me Planin e rritjes, konsideron Gjykata Evropiane e...

Bruksel, 7 shkurt 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian duhet të gjejë mënyra për të mbrojtur më mirë fonde...

Të paktën 30 persona humbën jetën në sulmet e zyrave të politikanëve në Pakistan një ditë para zgjedhjeve

Të paktën 30 persona humbën jetën në sulmet e zyrave të politikanëve në Pakistan një ditë para zgjedhjeve

Kveta, 7 shkurt 2024 (MIA) - Të paktën 30 persona humbën jetën në  shpërthime të veçanta në zyr...

Mariçiq:  Rrjedha me ministrat e ASH-së, varet nga vlerësimi i Xhaferit

Mariçiq: Rrjedha me ministrat e ASH-së, varet nga vlerësimi i Xhaferit

Shkup, 7 shkurt 2024 (MIA) - E vlerësojmë secilin dhe si subjekt politik e kam fjalën për LSDM-në dh...

Takimi i presidentit Pendarovski me euroambasadorin Gir

Takimi i presidentit Pendarovski me euroambasadorin Gir

Shkup, 7 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim shefin e delegacion...

Juratoviç: Vendi të vazhdojë drejt BE-së, ndërsa interesat e qytetarëve të jenë para atyre partiake

Juratoviç: Vendi të vazhdojë drejt BE-së, ndërsa interesat e qytetarëve të jenë para atyre partiake

Shkup, 7 shkrut 2024 (MIA) - Me rëndësi është të mos ketë stagnim të procesit të afrimit drejt BE-së...

Nikollovski: Blerësit do të nënshkruajnë aneks të marrëveshjeve dhe do ta rrisin çmimin e duhanit në 365 denarë

Nikollovski: Blerësit do të nënshkruajnë aneks të marrëveshjeve dhe do ta rrisin çmimin e duhanit në 365 denarë

Prilep, 7 shkurt 2024 (MIA) - Blerësit në vend me aneks të marrëveshjeve do ta rrisin çmimin blerës...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR