• e hënë, 17 qershor 2024
Ende nuk ka vendim në LSDM se si do të dalë në zgjedhje, thotë Spasovski për koalicionin e mundshëm me BDI-në

Ende nuk ka vendim në LSDM se si do të dalë në zgjedhje, thotë Spasovski për koalicionin e mundshëm me BDI-në

Shkup, 17 janar 2024 (MIA) - Ende nuk ka vendim nga udhëhqësia e LSDM-së si si do të dalë në zgjedhj...

Kosovë: Dymbëdhjetë minatorë lëndohen në Minierën e Trepçës

Kosovë: Dymbëdhjetë minatorë lëndohen në Minierën e Trepçës

Prishtinë, 17 janar 2024 (MIA) - Miniera "Trepça" njoftoi se në aksidentin gjatë pastrimit të gypave...

Kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska u zgjodh kryetare e re e partisë politike Alternativa e Re

Kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska u zgjodh kryetare e re e partisë politike Alternativa e Re

Shkup, 17 janar 2024 (MIA) - Me vendim njëzëri të të gjithë delegatëve të partisë politike Alternati...

Shaqiri: Arsim evropian në vend nuk është vetëm kërkesë të cilën na e imponon anëtarësimi në BE, por është nevojë e nxënësve dhe studentëve tanë

Shaqiri: Arsim evropian në vend nuk është vetëm kërkesë të cilën na e imponon anëtarësimi në BE, por është nevojë e nxënësve dhe studentëve tanë

Shkup, 17 janar 2024 (MIA) - Ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri në panel diskutimin e sotëm "Perspekt...

Spasovski: Tani është kohë e zgjedhjeve dhe çdonjëri vlerëson se duhet të japë deklarata adekuate

Spasovski: Tani është kohë e zgjedhjeve dhe çdonjëri vlerëson se duhet të japë deklarata adekuate

Shkup, 17 janar 2024 (MIA) - Tani është koha e zgjedhjeve dhe çdonjëri vlerëson se duhet të japë dek...

Ministri britanik i Punëve të Jashtme i bëri thirrje Kongresit amerikan të miratojë ndihmë të re për Ukrainën

Ministri britanik i Punëve të Jashtme i bëri thirrje Kongresit amerikan të miratojë ndihmë të re për Ukrainën

Londër, 17 janar 2024 (MIA) - Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Dejvid Kameron sot u bëri thirr...

Shqipëria në pragun e epidemisë së gripit, mbi 15 mijë raste për një javë

Shqipëria në pragun e epidemisë së gripit, mbi 15 mijë raste për një javë

Tiranë, 17 janar 2024 (MIA) - Shqipëria është në prag të epidemisë në lidhje me infeksionet respirat...

LEN: Liderët e Lidhjes takojnë në Uashington senatoren Joni Ernst

LEN: Liderët e Lidhjes takojnë në Uashington senatoren Joni Ernst

Shkup, 17 janar 2024 Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Afrim Gashi, Bilall Kasami dh...

Udhëheqësia e PDE në takim më ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani

Udhëheqësia e PDE në takim më ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani

Shkup, 17 janar 2024 Kryetari Arjanit Hoxha i shoqëruar nga nënkryetari Bastri Bajrami dhe s...

Menduh Thaçi realizoi takim pune me ministrin e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Igli Hasani

Menduh Thaçi realizoi takim pune me ministrin e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Igli Hasani

Shkup, 17 janar 2023 Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi realizoi takim p...

SHBA-ja sërish i ka vendosur Huthët në listën e organizatave terroriste

SHBA-ja sërish i ka vendosur Huthët në listën e organizatave terroriste

Uashington, 17 janar 2024 (MIA) - Administrata e presidentit amerikan Xho Bajden sërish i ka shpallu...

Takim Gërkovska - Gir: Politikat për qeverisje të mirë janë vendimtare për anëtarësimin në BE dhe për zhvillimin e shoqërisë 

Takim Gërkovska - Gir: Politikat për qeverisje të mirë janë vendimtare për anëtarësimin në BE dhe për zhvillimin e shoqërisë 

Shkup, 17 janar 2014 (MIA) - Zëvendëskryeministrja për Politika të Qeverisjes së Mirë, Sllavica Gërk...

Iran: Sulmet ndaj Izraelit do të përfundojnë nëse ndërpritet

Iran: Sulmet ndaj Izraelit do të përfundojnë nëse ndërpritet "gjenocidi" në Gazë

Davos, 17 janar 2024 (MIA) - Ministri iranian i Punëve të Jashtme, Hosein Amir - Abdolihan deklaroi...

Një kamion ka shkelur pesë persona në një autostradë të ngrirë në SHBA

Një kamion ka shkelur pesë persona në një autostradë të ngrirë në SHBA

Uashington, 17 janar 2024 (MIA) - Pesë persona kanë humbur jetën kur një kamion i shkeli në mes të a...

MPPS-ja dhe Nisma për të drejtat e grave nga Shuto Orizare nënshkruan memorandum për bashkëpunim

MPPS-ja dhe Nisma për të drejtat e grave nga Shuto Orizare nënshkruan memorandum për bashkëpunim

Shkup, 17 janar 2023 (MIA)-  Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dhe Shoqata Nisma për...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR